Body wrapping – sposób na elastyczną i jędrną skórę

Utrzymanie jędrnej skóry ciała nie jest łatwym zadaniem. Z wiekiem następuje stopniowy spadek metabolizmu, przez co spalanie kalorii jest dla organizmu coraz trudniejsze. Zmianie ulega także kondycja skóry, która przestaje produkować kolagen – naturalną substancję zapewniającą jej elastyczność. Co więc zrobić, by cieszyć się piękną sylwetką na dłużej? Odpowiedzią na to pytanie
jest body wrapping.

Body wrapping – przygotowanie do zabiegu

Jest to zabieg, który możesz wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Do jego przeprowadzenia potrzeba tylko dwóch składników – przezroczystej foli spożywczej i odpowiedniego kosmetyku. Powtarzany regularnie, minimum dwa razy w tygodniu, przyniesie efekt gładkiej i napiętej skóry.

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniego preparatu. To bardzo ważne, jaki kosmetyk wybierzesz, ponieważ od tego zależy powodzenie całego zabiegu. Najlepiej więc zaopatrzyć się w taki, którego działanie ma na celu zredukowanie cellulitu, poprawienie jędrności i elastyczności skóry. Następnie wystarczy już tylko posmarować najbardziej problematyczne partie ciała, np. – brzuch, uda czy pośladki – i szczelnie owinąć je folią. Wywołany ucisk pobudzi mikrokrążenie, dzięki czemu substancje zawarte w wybranym kremie czy balsamie zaczną aktywnie działać na nasze ciało.

Przy aplikowaniu folii pamiętaj o tym, by zacząć tą czynność od dołu i stopniowo przesuwać owijanie ciała ku górze. Teraz pozostaje najprzyjemniejsza część zabiegu czyli otulenie się kocem i czekanie na efekt. Przy pierwszych seriach najlepiej jest poczekać około 35 minut. Stopniowo, przy kolejnych seriach można zwiększać czas, nigdy jednak nie przekraczając 50 minut. Po określonym czasie, powoli spłucz ciało pod strumieniem wody (najlepiej zimnym). Pamiętaj, by po zabiegu nie myć dodatkowo skóry, jeśli nie wszystko zdążyło się wchłonąć, wystarczy wetrzeć resztki preparatu w ciało.

Przed przystąpieniem do zabiegu, dobrą praktyką jest zastosowanie peeelingu. Dzięki temu skóra będzie lepiej przygotowana na wchłonięcie substancji aktywnych zawartych w wybranym przez ciebie preparacie.

Efekty po zabiegu:

Pierwszym efektem, który pojawi się już po pierwszym zastosowaniu, będzie widoczna poprawa nawilżenia skóry, ale to nie jedyne pozytywne zaskoczenie. Body wrapping wykonywany regularnie pomoże Ci:

  • wymodelować sylwetkę;
  • zmniejszyć cellulit i obwód ciała;
  • ujędrnić i wygładzić skórę;
  • dotlenić i oczyścić ciało z toksyn.

Foliowanie ciała to skuteczna metoda w walce z wiotką skórą. Regularne zabiegi przyniosą widoczne efekty już po około dwóch miesiącach. Niestety, nie każdy może z niej skorzystać. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa – pojawiają się na niej zaczerwienienia, masz problemy z pajączkami i żylakami albo borykasz się z chorobami serca, nie stosuj body wrappingu. Nie zaleca się go także kobietom w ciąży i osobom po przebytych operacjach chirurgicznych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest