Beauty blender: czym jest, jak go używać, cena

Beauty blender to już od jakiegoś czasu niezbędne akcesorium nie tylko profesjonalnych makijażystek i wizażystek, ale także nieodzowny element kosmetyczek wielu z nas. Ta nieduża gąbeczka pomoże nam z łatwością wykonać naturalnie wyglądający make-up. Co warto wiedzieć o beauty blenderze i jak prawidłowo go używać?

Beauty blender – czym jest?

Beauty blender to gąbka służąca do wykonywania makijażu. Wyróżnia się charakterystycznym kształtem – przypomina łezkę. W 2002 roku wymyśliła go Rea Ann – hollywoodzka makijażystka. W dużym stopniu to właśnie unikalny kształt beauty blendera wpływa na naturalny efekt, który otrzymujemy po jego zastosowaniu. Brak ostrych krawędzi sprawia, że stosunkowo łatwo nałożyć make-up równomiernie. Nie musimy także martwic się smugami, czy plamami. Podkład dobrze stapia się z cerą, dzięki czemu przebarwienia i zmarszczki są mniej widoczne.

Beauty blender jest miękki i elastyczny, jego powierzchnia jest porowata. Dobrze chłonie wodę, dlatego też przed użyciem warto ją namoczyć, by nie pochłaniała kosmetyku. Materiał, z którego jest wykonany, sprawia, że gąbeczka ta jest hipoalergiczna – nie zawiera substancji zapachowych ani lateksu.

Do czego służy beauty blender?

Zgodnie z pierwotnym zamysłem beauty blender miał być wykorzystywany wyłącznie do nakładania podkładu. Z czasem okazało się jednak, że ta gąbeczka świetnie sprawdza się także przy nakładaniu innych kosmetyków. Również korektor czy róż z powodzeniem można rozprowadzić, korzystając z beauty blendera. Do tej pory stworzono wiele odmian tego akcesorium, które są przeznaczone specjalnie do nakładania kremu, serum, czy samoopalacza.

Beauty blender – jak używać?

Co ważne w przypadku beauty blendera nie trzeba mieć profesjonalnych umiejętności, by wykonać make-up. Korzystając z niego, warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, które są charakterystyczne w przypadku tego akcesorium. Zacząć należy od zmoczenia gąbeczki wodą, a następnie odsączyć z niej wodę. Dzięki temu beauty blender nie wchłonie zbyt dużo kosmetyku, a także stanie się bardziej miękka. Następnie przy użyciu gąbeczki nakładamy podkład na skórę. Zaleca się, by najpierw wycisnąć trochę podkładu na rękę, a dopiero potem nabierać go beauty blenderem.

Gąbeczkę należy przykładać do skóry miejsce przy miejscu tak, jakbyśmy stawiali stemple. Nie należy rozcierać podkładu, ale delikatnie go wklepywać. Na duże powierzchnie takie jak policzki, czy czoło wygodniej nakładać podkład szerokim końcem, zaś w trudno dostępnych miejscach warto wykorzystać spiczasty koniec.
Natomiast kiedy nakładamy kosmetyki takie jak róż lub rozświetlacz, najlepsze efekty otrzymamy, gdy ostrym końcem naniesiemy produkt w odpowiednie miejsce, a następnie okrągłą częścią delikatnie go wetrzemy.

Jak myć beauty blender?

Przy stosowaniu gąbki do makijażu, konieczne jest jej regularne mycie – najlepiej po każdym użyciu. Dzięki temu zapobiegniemy namnażaniu się bakterii – jest to szczególnie ważne w przypadku posiadaczek cery problematycznej. Beauty blender należy myć pod bieżącą wodą. Na zmoczonej gąbeczce rozprowadzamy środek przeznaczony do jej czyszczenia – możemy go z powodzeniem zastąpić innym środkiem stosowanym np. do czyszczenia pędzli czy też zwykłym mydłem. Musimy przy tym zadbać, by środek czyszczący dostał się także do środka – należy gąbeczkę odpowiednio ugniatać. Następnie płuczemy beauty blender wodą.

Powyższe kroki należy powtarzać, aż uda nam się dokładnie oczyścić gąbeczkę. Następnie dokładnie wyciskamy wodę i pozostawiamy beauty blender do wyschnięcia – najlepiej w wentylowanym pomieszczeniu. Wilgotnej gąbeczki nie należy zamykać w kosmetyczce czy szafce – musi najpierw całkowicie wyschnąć.

Beauty blender – gdzie kupić i ile kosztuje?

Beauty blender możemy kupić przez Internet lub stacjonarnie w drogeriach takich jak np. Sephora. Jeśli chodzi o oryginalny beauty blender cena to około 70 złotych. Na rynku można jednak spotkać wiele tańszych zamienników, które również spełniają swoją funkcję. Swój beauty blender Rossmann przykładowo oferuje w nieco innym kształcie. Jednakże ze względu na stosunkowo niską cenę jest to dość popularny zamiennik.

Beauty blender wywołał swego czasu wręcz rewolucję w makijażu – dziś wiele kobiet nie wyobraża sobie nakładania make-upu bez niego. Ta niepozorna gąbeczka pozwala uzyskać naturalny efekt, który często trudno uzyskać innymi metodami. Dlatego też zdecydowanie warto wypróbować beauty blender, by cieszyć się nienagannym makijażem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest