Alternatywa dla hybrydy, czyli manicure winylowy! Czym jest i ile kosztuje?

Dość powszechnie dłonie uważa się za wizytówkę człowieka. Często są one bowiem jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę u nowo poznanej osoby. Dlatego też wiele kobiet pragnie, by ich dłonie były zadbane, a paznokcie zdobił nienaganny manicure – idealnie byłoby, gdyby miał on nie tylko piękny kolor, ale także dużą trwałość. W odpowiedzi na te oczekiwania powstał manicure winylowy.

Manicure winylowy – następca hybrydy?

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nienaganny manicure, są hybrydy. I tak, i nie. Wiele jest zwolenniczek manicure hybrydowego, które wysoko cenią jego wytrzymałość i trwałość. Jest to w pełni zrozumiałe, jednakże również hybrydy nie są pozbawione wad.

Manicure wykonywany w salonie to dość znaczący wydatek (tańszą opcją jest jego wykonanie w domu, jednak nie każdy posiada lampę LED czy UV). Ponadto regularnie wykonywany manicure hybrydowy może szkodzić paznokciom – stają się one kruche, cieńsze, łamliwe. Niektórzy mają także wątpliwości co do wystawiania dłoni na oddziaływanie promieniowania UV, które emituje lampa do utwardzania lakieru. Manicure winylowy pozwala uniknąć wielu spośród tych niedogodności.

Czym jest manicure winylowy?

Do wykonania tego typu manicure używa się specjalnego lakieru, który zawiera polimery winylu. Dzięki ich zawartości paznokcie są chronione m.in. przed niskimi temperaturami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli chodzi o trwałość, manicure winylowy nie dorównuje co prawda hybrydzie, jednakże jest pod tym względem lepszy niż zwykłe lakiery do paznokci. Lakier winylowy utrzymuje się około 7 do 10 dni, a w niektórych przypadkach nawet do dwóch tygodni.

Do zrobienia tego typu manicure niezbędny jest lakier winylowy, polerka, środek odtłuszczający oraz top coat. Nie ma natomiast potrzeby używania bazy pod lakier jak w przypadku hybrydy. Zbędna jest także lampa UV. Lakier winylowy twardnieje pod wpływem naturalnego światła słonecznego, a zatem wraz z upływem czasu staje się on coraz trwalszy, co znacząco opóźnia pojawianie się ewentualnych odprysków. Również procedura usunięcia lakieru jest tutaj prostsza niż w przypadku hybrydy. By go zmyć, wystarczy zwykły zmywacz do paznokci. Dzięki temu nie narażamy paznokci na silne działanie acetonu, który jest niezbędny przy usuwaniu hybryd. Głównie ze względu na to manicure winylowy jest bezpieczniejszy, gdyż usuwając go, nie niszczymy paznokci.

Dlaczego warto wybrać manicure winylowy?

Manicure winylowy opinie zbiera zdecydowanie pozytywne. Trudno się temu dziwić – jest on dość łatwy w wykonaniu, stosunkowo długo utrzymuje się na paznokciach w nienaruszonym stanie. Ponadto nie wymaga zakupu lampy UV lub LED. Manicure winylowy jest rozsądną alternatywą dla hybryd, gdyż pozwala na uzyskanie dość trwałego efektu, a przy tym nie wymaga dużej wprawy czy regularnych wizyt u kosmetyczki. Ponadto mniejsza trwałość lakieru winylowego niejako wyklucza możliwość powstania nieestetycznych odrostów. Jednocześnie nie musimy się martwić, że manicure winylowy negatywnie wpłynie na stan paznokci.

Manicure winylowy – wykonanie

Wykonanie manicure winylowego jest bardzo proste – podobnie postępuje się w przypadku zwykłych lakierów. Najpierw należy opiłować oraz odtłuścić płytkę paznokci. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru winylowego i czekamy około minuty na jej zaschnięcie. Po nałożeniu kolejnej warstwy należy odczekać dziesięć minut. Później nałożony zostaje top coat, który również schnie około dziesięciu minut. Po tym czasie manicure winylowy jest gotowy.

Cena manicure winylowego

W kwestii ceny spore znaczenie ma to, czy decydujemy się wykonać go samodzielnie, czy też wolimy skorzystać z usług kosmetyczki. W przypadku tej drugiej opcji należy nastawić się na koszt około 60 – 70 złotych. Natomiast w sytuacji, gdy sami wykonamy manicure winylowy cena może być dość zróżnicowana – wszystko zależy od wybranych przez nas produktów. Przeciętna cena lakieru winylowego to kilkanaście złotych, top coat – od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych, natomiast cena cleanera wynosi około 10 złotych.

Niejedna z nas chciałaby cieszyć się nienagannym manicure, który jest na dodatek stosunkowo trwały. Dotychczas taki efekt dawały przede wszystkim hybrydy. Warto jednak wypróbować także manicure winylowy – charakteryzuje się on wysoką trwałością, a przy tym nie wpływa negatywnie na stan paznokci. Jest to rozsądna alternatywa dla hybryd, zarówno pod względem ceny, jak i prostoty wykonania. Niewykluczone, że przypadnie nam do gustu na tyle, by całkowicie zastąpić manicure hybrydowy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest