4 maseczki z jajek na problemy z włosami

Najprostsze, najtańsze i jednocześnie niezwykle skuteczne są domowe maseczki z wykorzystaniem jajek. W zależności od tego czy masz włosy zbyt suche, tłuste czy jeszcze inne do jajek dodaje się różne składniki, adekwatnie do potrzeby.

1. Maska na włosy suche

Do tego typu maseczki potrzebować będzie wyłącznie żółtek oraz oliwy z oliwek. Żółtka ze względu na zawartość zarówno tłuszczu jak i białka fantastycznie nawilżają oraz odżywiają włosy. Należy ostrożnie oddzielić białko od żółtek z dwóch jaj i połączyć żółtka z dwoma łyżeczkami oliwy. Oczywiście może proporcjonalnie zwiększyć ilość tej maseczki jeśli posiadasz bardzo długie i gęste włosy dodając łyżeczkę oliwy. Nałóż kremową mieszankę na delikatnie wilgotne włosy, aż po skórę głowy i pozostaw na 20 minut. Następnie umyj włosy szamponem i chłodną wodą (ciepła woda może spowodować ścięcie się jajka!).

zniszczone koncowki wlosow sposoby na rozdwajajace sie koncowki 3673724

2. Maska na włosy tłuste

W przypadku kiedy męczysz się z tłustymi włosami, z jajek nadadzą się wyłącznie białka. Podobnie jak w poprzedniej maseczce należy oddzielić żółtka i wymieszać białka z oliwą z oliwek. Włosy również powinny być wilgotne podczas nakładania, by ułatwić ten proces. Odczekaj 20 minut oraz umyj włosy szamponem i chłodną wodą.

3. Maska wzmacniająca

Jeśli Twoje włosy są bardzo mocno przesuszone oraz łamliwe ta maseczka z pewnością je wzmocni i przywróci blask. Wymieszaj całe jajo z oliwą z oliwek oraz mleka. Kolejne procedury są takie jak opisane powyżej, czyli 20 minut na włosach plus szampon i chłodna woda.

4. Maska odbudowująca włosy zniszczone

Maseczka ta stosowana 2-3 razy w tygodniu pozwoli stopniowo i naturalne odbudować zniszczone włosy. Wystarczy dokładnie wymieszać jajko, zgniecionego banana, 3 łyżeczki miodu oraz 5 łyżeczek oleju kokosowego, nałożyć na włosy oraz skórę głowy i pozostawić w ten sposób na godzinę. Jakiekolwiek maseczki zawierające jaja powinno zawsze zmywać się pod chłodną wodą z dodatkiem szamponu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest