4 błędy, które najczęściej popełniamy goląc nogi!

Na pewno nieraz zmagałaś się z podrażnioną skórą po depilacji. Często robimy to w pośpiechu lub zbyt często, aby kolejno cieszyć się efektem pięknych, lśniących nóg. Skóra w tym miejscu tak naprawdę, jest bardzo wrażliwa, to, że depilujemy nogi od wielu lat, wcale nie wyklucza faktu, że należy o nią dbać, kto wie czy nie jeszcze bardziej? Zdarza się, że maszynka do golenia służy nam co kilka dni, niektórym Paniom nawet codziennie.

Jesteśmy za każdym razem zdziwione, że znowu musimy uciekać się do rozwiązania depilacji. Gdzie, więc popełniamy kluczowe błędy? W Tym artykule wskaże Ci kilka najbardziej ‘bolesnych’ czynności dla tej partii ciała, a także dodam kilka wskazówek, które będą mogły stać się dla Ciebie alternatywami.

Główne błędy popełniane podczas depilacji!

1.Depilacja sucha

Na pewno, chociaż kilka razy, zdarzyło Ci się popełnić ten błąd w pośpiechu czy przez nieuwagę. Golenie nóg maszynką na sucho to jedno z najgorszych rozwiązań. Twoja skóra nie jest odpowiednio nawilżona, niedługo po takim zabiegu powstają zaczerwienia. Odczuwasz pieczenie, a także ryzyko zacięcia jest wręcz nieuniknione. Nie zapominaj o tym, że przywrócenie naskórka po takim ‘eksperymencie’ jest długim i ciężkim procesem, a w miedzy czasie już odrastają kolejne woski, które znowu musisz potraktować ostrym cięciem.

2. Nie jesteś cierpliwa

Tak, wiele z nas nie jest. Jeśli dotychczas Twoja pierwszą czynnością, po wejściu do wanny, była depilacja, musisz koniecznie to zmienić. Daj swojej skórze trochę odpocząć. Po piętnastu minutach, mięknie, a wraz z nią także włoski. Golenie nóg maszynką stanie się dużo łatwiejsze oraz szybko zobaczysz efekty. Ku lepszemu efektowi, przed depilacją użyj balsamu do kąpieli bądź dodaj do wody, sól morską. Poczujesz się zrelaksowana, a depilacja nie będzie ponownie ‘ciężką’ koniecznością.

3. Zużyta maszynka

Jest nie tylko ryzykiem zacięcia, ale też idealnym środowiskiem rozwoju bakterii. Wyobraź sobie jak duże skupisko zarazek ląduje ponownie na Twoich nogach. Wiele z nas popełnia ten błąd, uważając żyletki jednorazowej na wykonanie kilku depilacji. Dodatkowo tępe, zardzewiałe ostrze, nie służy – ponownie pojawiają się podrażnienia, czerwone krosty. Zadbaj o to, aby regularnie wymieniać maszynkę. Golenie nóg depilatorem, także jest świetnym rozwiązaniem, zapewniasz dzięki temu, dłuższy efekt gładkości. Istotnym w tym sposobie, jest dokładne wyczyszczenie urządzenia, aby również, bakterie nie mogły możliwości rozwoju.

4. Sposób ‘pod włos’

Dawno temu powstał stereotyp, aby depilacje wykonywać w przeciwnym kierunku od wyrastającego włoska. Jeśli masz wrażliwą skórę i kierowałaś się tą metodą, na pewno już zmagałaś się z podrażniona skórą oraz zaczerwienieniami. Depilacje zawsze powinno się przeprowadzać ‘z włosem’, aby uniknąć podrażnień. Owłosienie nie jest identyczne w każdej części, jeśli więc, zauważysz włoski, które są skierowane inaczej, spokojnie zgól resztę, jednak niech to nie będzie stałe. Używaj też kremów zmiękczających bądź tłustych balsamów.

Pamiętaj jednak o codziennym nawilżaniu skóry, aby ciągle była odżywiona. Kremy, odpowiednie peeling i złuszczające, także opóźniają wzrost włosa, a także mniejszą widoczność cebulki. Jeśli chcesz zyskać długotrwały efekt istnieje opcja stosowania wosku bądź depilacja laserowa. Dobieraj wszystkie kosmetyki z rozwagą, takie, które najlepiej odpowiadają typowi Twojej skóry.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest