Kwas HCA sposobem na odchudzanie?

Każdy z nas wie, jak ważne jest zachowanie optymalnej wagi ciała i to nie tylko dlatego dla naszego dobrego samopoczucia. Nikt nie lubi być gruby – to prowadzi do nieakceptacji społecznej, którego konsekwencją może być nawet depresja. W zachowaniu odpowiedniej masy ciała, ważna jest zbilansowana dieta i odpowiednia aktywność fizyczna. Ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu, rezygnacja ze słodyczy a także słodzonych napojów. Ale co zrobić, gdy powyższe rady nie działają?

Kwas HCA- co to jest?

Najtrudniejszą rzeczą, jaką musimy przejść w walce o lepszą figurę, jest niestety podjadanie między posiłkami i brak silnej woli. Z pomocą przychodzi nam kwas hydroksycytrynowy, skrócie HCA, który jest pozyskiwany z rośliny o egzotycznej nazwie garcynia kambodżańska. Kwas ten idealnie niweluje uczucie głodu- w odpowiednim momencie wysyła do mózgu sygnał ” stop”, co oznacza, że jesteśmy już w pełni najedzeni. A my nie sięgamy po niezdrowe przekąski i nie przejadamy się.

Ponadto utrudnia przemianę węglowodanów w tłuszcze, nasila procesy termogenezy i sprawia, że w tkankach jest więc glikogenu. I co najważniejsze – hamuje uczucie głodu. Ale sam kwas niewiele Ci da. Pamiętaj, by stosować odpowiednią dietę i zachować aktywność fizyczną.

Kwas HCA może pomóc nie tylko osobom odchudzającym się. Udowodniono, że pomaga również osobom z podwyższonym cholesterolem i zagrożonym miażdżycą. Przyjmowanie garcynii kambodżańskiej nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi- nie powoduje depresji, nie staniesz się nerwowa i nie będziesz miała problemów ze snem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest