Czy żelatyna pomaga w dolegliwościach stawów?

Wiele osób, zwłaszcza starszych, skarży się na uporczywe bóle stawów i związane z tym poczucie ograniczenia duchowego. Na rynku obecnych jest wiele substancji i leków, które pomagają na tę dolegliwość. Jednak czasem warto zastanowić się i skorzystać z najprostszych metod. Jedną z nich okazuje się być żelatyna. Czy ta substancja jest rzeczywiście zbawienna dla osób z chorymi stawami? Sprawdzamy specjalnie dla czytelników

Korzystne działanie żelatyny

Warto najpierw odpowiedzieć na pytanie- dlaczego i jak żelatyna wpływa na stawy? Ten produkt zawiera bardzo dużo białka uzyskiwanego w wyniku hydrolizy kolagenu zwierzęcego (pochodzącego z kości i skóry zwierząt). Co więcej, żelatyna jest cennym źródłem dwóch aminokwasów – proliny oraz hydroksyproliny, które naprawiają tkankę łączną obecną w stawach.

Jak przyjmować żelatynę?

Aby żelatyna miała korzystny wpływ na nasze stawy, musimy oczywiście przyjmować ją regularnie. Najlepiej podjąć kurację siedmiodniową i przez tydzień przyjmować żelatynę zaraz po przebudzeniu. Wieczorem poprzedniego dnia trzeba rozpuścić dwie łyżeczki żelatyny w ok ¼ szklanki przegotowanej wody i pozostawić na noc. Rano należy spożyć tak przygotowaną mieszankę (można do smaku dodać odrobinę cukru, mleka czy jogurtu).

Inne właściwości żelatyny

Dobrą wiadomością jest również to, że, oprócz dobroczynnego wpływu na stawy, żelatyna pomaga również przy innych dolegliwościach. Reguluje na przykład pracę żołądka,stymuluje wzrost włosów i paznokci, usprawnia procesy trawienne, a także wspomaga prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej. Jak widać, żelatyna, którą większość z nas zna bardziej z przygotowywania ciast i potraw, niż z domowej apteczki, może być stosowana jako substancja wspomagająca leczenie wielu dolegliwości. Warto więc, jeśli chcemy poprawić swój stan zdrowia przemyśleć skorzystanie z takiej kuracji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest