Yerba mate i aktywność fizyczna

Przy prowadzeniu aktywnego trybu życia, naprawdę warto zapoznać się z naparami, które wspomogą nasze ciało przy wysiłku oraz pozwolą eksplorować swoją wytrzymałość. Yerba mate to bardzo popularny napar wśród sportowców. Stosują oni klasycznie parzone yerby, albo sproszkowane wersje mate, które dodają np. do koktajli. Innym rozwiązaniem jest choćby przygotowywanie napoju izotonicznego na bazie naparu z ostrokrzewu (przecedzonego) lub zabieranie yerba mate na trening np. w specjalnym bidonie czyli yerbomosie.

Yerba Mate El Pajaro – bomba witaminowa!

Marka Yerba Mate El Pajaro jest organicznym gatunkiem yerba mate, a zatem zapewnia wysokie stężenie wszystkich związków i mikroelementów obecnych w ostrokrzewie. Pijąc yerbę dostarczamy organizmowi nie tylko alkaloidów ksantynowych (kofeina, teobromina, teofilina), pobudzających, dodających energii i radości, poprawiających krążenie. Poza nimi w yerba mate występują antyoksydanty, opóźniające proces starzenia się komórek. Pomagają też w trawieniu, prawidłowym metabolizmie oraz wzmacniają oporność. Co więcej – oczyszczają organizm z metali ciężkich i toksyn, wiążąc wolne rodniki, które są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Saponiny, dzięki którym yerba mate pięknie się pieni, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, działają wykrztuśnie, uszczelniają naczynia krwionośne i są przeciwzapalne. Yerba mate ma jeszcze wiele innych złożonych właściwości: jest antybakteryjna, antywirusowa, antygrzybiczna. Zawiera kompleks witamin i minerałów (A, B1, B2, C, E, H oraz magnez, fosfor, krzem, potas, mangan, sód, żelazo, miedź, siarkę). Tym samym, napar z ostrokrzewu paragwajskiego – w dodatku z ekologicznego suszu – to prawdziwa bomba witaminowa, która odżywia organizm na wielu poziomach.

Yerba Mate El Pajaro – siła i energia!

Kiedy trenujemy chętniej sięgamy też po chłodniejsze napoje – i tu yerba również jest niesłychanie pomocna. Można bowiem pić terere, czyli mate na zimno, zalaną lodowatą wodą! Smakuje wyśmienicie i działa tak samo mocno! Piciem terere lub klasycznej yerba mate, dodasz sobie energii i orzeźwienia, wyostrzysz percepcję i umysł. Yerba mate pozwoli także szybko zregenerować organizm po ciężkim wysiłku lub następnego dnia. Mate pozwala też się zrelaksować i rozluźnia napięte mięśnie, będąc remedium na stres i szybki tryb życia. Regeneracja i treningi przy yerba mate to nowy wymiar aktywności fizycznej. Twoje ciało naładowane organiczną El Pajaro, zawsze będzie w pełni swojej mocy!

Bieganie a Yerba Mate Green

Czy napar z ostrokrzewu paragwajskiego pomaga w bieganiu? Jak możesz ulepszyć swoją ruchową praktykę, albo zagrzać się do niej, dzięki piciu yerba mate? Odpowiadamy na te pytania i polecamy najlepszą przy zdrowym trybie życia markę yerbową – Yerba Mate Green z Brazylii! Daj się zakręcić na punkcie wzmacniającego, odżywiającego naparu i doładuj organizm mikroelementami z Zielonego Złota Indian!

Mate Green przy aktywności fizycznej

Yerba Mate Green to marka organicznej yerby, zapewniającej najwyższe stężenie antyoksydantów w listkach ostrokrzewu, brak dymu i pyłu oraz maksymalną świeżość! Plantacje w Brazylii, z których susz pochodzi, są w pełni ekologiczne. Ostrokrzew wzrasta bez kontaktu z nawozami sztucznymi, pestycydami czy GMO. Ma pod sobą dobrej jakości glebę, zaś nad sobą czyste, dziewicze powietrze! Taka yerba sprzyja aktywnemu trybowi życia, ponieważ nie przytłacza żołądka, jest delikatna w smaku, orzeźwia, a wielość związków czynnych i minerałów równoważy się z działaniem pobudzającym. Co więcej – Mate Green wspaniale smakuje przyrządzona na zimno, czyli jako terere. To yerba mate zalana wodą z lodem. Taki rześki trunek to idealne rozwiązanie dla biegaczy! Możemy też na jego bazie zrobić napój izotoniczny, zapewniając sobie nie tylko zdrowie, siłę i wzmocnienie, ale także odpowiednie nawodnienie organizmu.

Bieganie z Yerba Mate Green

Marka Yerba Mate Green oferuje nie tylko czystą yerbę, bez dodatków, ale też różne kombinacje smakowe oraz ziołowe. Tym samym możesz dobrać smak pod swój gust. Dla osób aktywnych ważniejsze jednak często jest działanie – Yerba Mate Green posiada wśród swoich rodzajów yerb, kompleksowe mieszanki yerby z ziołami. Są to np. zioła sprzyjające odchudzaniu, oczyszczaniu organizmu (detoksowi), wspierające odpowiednie pobudzenie, przepełnione witaminami, odprężające, poprawiające metabolizm, orzeźwiające yerby z cytrusami czy mieszanki na koncentrację, jasność i bystrość umysłu. Z tak bogatą gamą gatunków Mate Green, każdy znajdzie coś dla siebie. A dobór mate pod swoje indywidualne potrzeby to bardzo ważna kwestia, szczególnie jeśli dbamy o zrównoważony rozwój, równowagę ciała i umysłu oraz rześkie, sprawne ciało! Z Mate Green ulepszysz swoją aktywność fizyczną, albo rozpoczniesz ją z przytupem!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *