Stały i ekologiczny dostęp do wody

Woda jest źródłem życia, wszystkim tym, czego potrzebujemy do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Mawia się, że należy pić nawet od 2 do 3 litrów wody dziennie, jednak jak to zrobić, by nasz domowy budżet, a także kręgosłup od dźwigania wody nie był nadszarpnięty? Doskonałym rozwiązaniem będzie samodzielne filtrowanie wody w domowym zaciszu.

Filtrowanie wody – same plusy

Skoro ustaliliśmy, że należy pić jak najwięcej wody, a żeby nie zbankrutować i nie nosić stale ze sobą zgrzewek wody, najlepszą opcją będzie filtrowanie wody za pomocą dzbanka z filtrem. Takie rozwiązanie ma same plusy – nie tylko dla nas, ale także dla środowiska. Pijąc przefiltrowaną wodę z kranu, nie kupujemy stale jej w plastikowych butelkach, które są zabójcze dla naszej ekosfery. Sama przefiltrowana woda jest niezwykle smaczna i bezpieczna. Choć w wielu miastach można pić wodę bezpośrednio z kranu, to niestety posiada ona wiele nieczystości, a niektórzy nadal obawiają się ją spożywać. Dzbanek oraz filtr do wody w nim zawarty sprawiają, że osadza się na nich większość zanieczyszczeń, w tym kamienia, co wpływa nie tylko na pozytywnie na nasz organizm, ale również na nasz komfort psychiczny.

Filtrowana woda – dla kogo?

Woda z kranu przefiltrowana przez dzbanek z filtrem jest dobra praktycznie dla wszystkich, szczególnie dla sportowców, którzy przez stały wysiłek fizyczny potrzebują znacznie większej ilości wody. By zabrać ze sobą na trening wodę, mogą jednorazowo kupić butelkę wielokrotnego użytku i nie musieć co chwilę martwić się o stały dostęp do wody pitnej. Filtrowanie wody w domu jest ulubionym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko, a także o kondycję swojego organizmu. Wiele badań naukowców wykazało, że woda sprzedawana w plastikowych butelkach jest przesiąknięta sztucznym tworzywem w tak znacznym stopniu, że przez długotrwałe jej picie może stać się nawet toksyczna. Stąd też stałe filtrowanie i przechowywanie wody w szklanych dzbankach jest nie tylko ekonomiczne, ale i zdrowe.

Dzbanek z filtrem – jak go utrzymać w dobrym stanie?

Większość dzbanków filtrujących jest zaprojektowana w najbardziej możliwie higieniczny sposób. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i nie trzeba ich bardzo często myć – w końcu jest to tylko woda. Kluczowe w tej kwestii są filtry do wody, które należy wymieniać co jakiś czas zgodnie z zaleceniami producenta. Wielu użytkowników twierdzi, że filtr należy wymienić dopiero wtedy, gdy woda z trudnością będzie przez niego przelatywać, jednak my polecamy, by wymieniać go zgodnie z instrukcjami. Tylko takie rozwiązanie da nam stuprocentową pewność, że nasz woda będzie bezpieczna i zdrowa dla nas oraz naszych bliskich, nawet tych najmłodszych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest