Soda oczyszczona – właściwości i domowe leczenie sodą oczyszczoną

Właściwości sody oczyszczonej:

 • soda oczyszcza organizm z toksyn – soda oczyszcza organizm z toksyn i normalizuje pH w organizmie.
 • odświeża oddech – soda oczyszczona pomaga pozbyć się porannego nieświeżego oddechu, zapachu cebuli czy czosnku i innych nieprzyjemnych zapachów z ust. Można także dodać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej do płynu do płukania ust, dzięki czemu uzyska się jeszcze większe uczucie świeżości.
 • soda oczyszczona pomoże w walce z mukowiscydozą – osoby chore na mukowiscydozę posiadają bardziej kwaśny odczyn dróg oddechowych, niż osoby zdrowe. Pozawala go zwalczyć soda oczyszczona.
 • soda oczyszczona złagodzi ból gardła i katar – w medycynie naturalnej sodę oczyszczona od dawna stosuje się, aby złagodzić ból gardła i katar poprzez inhalacje, krople do nosa rozpuszczoną sodą i płukanki na gardło.
 • soda oczyszczona na zgagę i niestrawność – soda oczyszczona jest znana jako środek zobojętniający kwas. Zdaniem niektórych soda oczyszczona, rozpuszczona w wodzie, w połączeniu z sokiem z cytryny lub octem, to sprawdzony sposób na zgagę.
 • soda oczyszczona na infekcje dróg moczowych – dodanie sody oczyszczonej do wanny podczas kąpieli może przynieść ulgę w przypadku pieczenia skóry związanego z infekcjami dróg moczowych.
 • soda oczyszczona łagodzi ukąszenia owadów – pomoże złagodzić ukąszenia owadów.
 • soda oczyszczona na oparzenia – sodę oczyszczoną wykorzystuje się także w celu łagodzenia oparzeń słonecznych.
 • soda oczyszczona pomaga na afty.

Soda oczyszczona zastosowanie

Soda oczyszczona ma wiele właściwości, dlatego znalazła szerokie zastosowanie w lecznictwie, kuchni, kosmetyce i nie tylko. Najbardziej znana jest jako zastępnik proszku do pieczenia, a także jako domowy sposób na wybielanie zębów.

Poza tym soda oczyszczona:

 • jest substancją delikatnie żrącą, co stanowi o jej działaniu czyszczącym
 • neutralizuje kwasy
 • pochłania zapachy

Soda oczyszczona na raka

Przyjętym i udowodnionym faktem jest, że otoczenie nowotworu i sam guz nowotworowy, ma odczyn kwaśny, zaś komórki zdrowe, lekko zasadowy. Soda oczyszczona posiada PH 10,3, a więc jest związkiem bardzo zasadowym. Co to oznacza dla walki z komórkami nowotworowymi? Komórki, zarówno te zdrowe, jak i nowotworowe, mogą żyć i rozmnażać się tylko w ściśle określonym zakresie PH. Zdrowe komórki posiadają doskonały mechanizm regulacji PH, w odróżnieniu od nowotworowych, w których ten mechanizm jest mocno upośledzony. Zwiększając PH wokół i we wnętrzu komórek nowotworowych, można teoretycznie doprowadzić do ich bardzo szybkiej śmierci, ze względu na brak sprawnie działającego mechanizmu kontroli PH w tych komórkach. Komórki nowotworowe nie znoszą jeszcze jednej rzeczy – tlenu. Jeśli PH w komórce nowotworowej zwiększymy do 7,5, komórka ta umrze, powyżej PH 8, umrze znacznie szybciej. Zdrowym komórkom wysokie PH nie straszne – potrafią je regulować do bezpiecznego poziomu.

Soda oczyszczona cena – na stronach internetowych, na których można kupić sodę oczyszczoną cena za 1 kg wynosi 3-5 zł.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest