Okulary przeciwsłoneczne – czyli co wybrać latem 2018?

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element na lato. Projektowane są coraz to nowsze i bardziej wymyślne modele, które często okazują się hitem wśród blogerek i celebrytek. Oprócz nadawania charakteru letnim stylizacjom pomagają w walce z uciążliwymi promieniami słonecznymi. Są idealnym dowodem na to, że to, co modne może być również praktyczne. Każdy sezon przynosi ze sobą nowe trendy, nie inaczej było w tym roku. W jakie warto zainwestować? Czy klasyczne modele zostały wyparte przez chwilowe „must have” ?

Ciężko sobie to wyobrazić, ale dopiero w latach 80-tych okulary zagościły na stałe jako element codziennego ubioru. Swego czasu były nawet wyznacznikiem statusu społecznego. Dziś zwraca się uwagę szczególnie na ich właściwości ochronne, czyli przeciwdziałanie szkodliwemu promieniowaniu UV. Przez to znacznie zwiększają komfort widzenia, co umożliwia na przykład jazdę samochodem. To, co ceni w nich większość kobiet, to fakt, że ukryją brak makijażu, zaś mężczyźni nieraz traktują je jako luksusowy dodatek do swojego ubioru. Jedni wybierają modele zaprojektowane z myślą o wzmocnionej ochronie przed promieniowaniem, a inni te, które pomogą wyróżniać się z tłumu. Istnieją uniwersalne kształty, które pasują każdemu, lecz niektóre nie wyglądają dobrze w połączeniu z konkretnym kształtem twarzy. Ważne jest zatem mieć możliwość przymierzenia okularów przed ich zakupem. Dzięki temu poznamy najkorzystniejsze dla nas i wykluczymy kształty, które nam nie pasują.

Okulary przeciwsłoneczne damskie

Niepodważalnym hitem lata 2018 są kocie okulary. Dodatek ten mogliśmy zaobserwować u takich ikon stylu jak Audrey Hepburn czy Marylin Monroe. Nie da się ukryć, że są najbardziej kobiecym modelem, prawdopodobnie dlatego przeżywają swój renesans. Ponadto pomogą zminimalizować wady każdego kształtu twarzy- wysmuklą okrągłą, bądź optycznie zmniejszą dolną część kwadratowej. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość. Kocie okulary dostępne są w większośći sklepów, a nawet w ofercie tak ekskluzywnych marek jak Prada, czy Dolce&Gabbana.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami szczupłej twarzy możemy eksperymentować z okularami o wąskiej oprawce i niskich soczewkach. Ten oryginalny kształt prosto z wybiegów na pewno przykuje uwagę, co jest idealną opcją dla wyróżniających się własnym stylem.
Na festiwalach, które wyznaczają trendy na dane lato goszczą kolejny raz lenonki. Nadadzą się idealnie dla wielbicieli rockowych dodatków, które mają stanowić mocny akcent w całej stylizacji.

Okulary przeciwsłoneczne męskie

Często trendy na okulary tworzone są w wersji dla mężczyzn i kobiet. Jednym z bardziej uniwersalnych modeli są popularne dłuższy czas Clubmastery. Mimo prostoty zawierają w sobie nutkę awangardy, przez co pokochały je miliony ludzi na całym świecie. Inspiracją przy ich tworzeniu był klimat lat 50-tych, co przełamuje ich klasyczny charakter. Chcąc zainwestować w produkt wysoki jakościowo często wybieramy okulary znanej wszystkim marki Ray Ban. Wraz z ich rosnącą popularnością pojawiła się masa podróbek o bardziej przystępnej cenie. Fałszerzy ciągle doskonalą swoje umiejętności, oraz techniki, w związku z czym odróżnienie oryginału od podróbki bywa praktycznie niemożliwe. Dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonych stron internetowych, oraz salonów optycznych.

Mężczyźni na lato 2018 powinni stawiać na odważniejsze kształty, oraz kolory. Wśród najbardziej popularnych modeli znajdują się: okrągłe lenonki, posiadające lustrzane soczewki, oraz wciąż modne aviatorki. Szczególnie obserwując popularność wszystkich modeli męskich można zauważyć, że klasyczne modele są dobrą inwestycją, gdyż zazwyczaj są jedynie minimalnie modyfikowane na następne sezony.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest