Co to jest Runmageddon i na czym polega?

Runmageddon choć kojarzy się nam z filmem z 1998 roku o nazwie Armageddon wcale nie jest z nim związany. Runmageddon to nic innego niż wyścig biegowy, którego pokonanie nie należy do łatwych zadań odbywający się cyklicznie. Jak wygląda Runmageddon i na czym polega?

Co to jest Runmageddon?

Runmageddon to wyścig biegowy o ekstremalnym stopniu. Uczestnik nie tylko musi przebiec trasę w jak najkrótszym czasie, ale również pokonać swoje słabości i pojawiające się po drodze przeszkody. Nie jest to bieg po ulicy czy parku, a prawdziwa żeź, którą nieliczne osoby są w stanie przebiec a nawet przetrwa. Jednak strach i panika nie powinna brać nad nami wodzy, Runmageddon to również impreza dla fanów ekstremalnej rozrywki oraz osób, które chcą zmierzyć się z własnymi siłami w fantastycznej atmosferze. Wiele osób potwierdza, że wyścig ten potrafi uzależnić swoją unikalnością. Ale Runmageddon to nie tylko wyścig, ale i współpraca.

Na czym polega Runmageddon?

Runmageddon to bieg nietypowy, ponieważ na naszej drodze pojawią się przeszkody, które często bez współpracy z innymi uczestnikami biegu nie są do pokonania. Wyścig ten stał się tak popularny, że powstało kilka wersji Runmageddonu. Wersja Runmageddon Classic to bieg na trasie 12 kilometrów zawierający 50 przeszkód. Dla osób, które preferują mniejszy dystans zachęcające powinny być opcje Runmageddon Intro i Runmageddon Rekrut. Wersja Intro to najmniejszy oferowany dystans na trasie 3 kilometrów, zawierający tylko 15 przeszkód, wersja Rekrut jest bogatsza w liczbę kilometrów do pokonania, bo w tej odsłonie musimy przebiec dwa razy więcej niż w wersji Intro czyli 6 km, również liczba przeszkód na tej trasie podlega podwojeniu, czyli przed nami 30 przeszkód do pokonania.

Dla prawdziwych twardzielek i twardzieli powstały wersje Runmageddon Hardcore – półmaraton, polegający na przebiegnięciu ponad 20 kilometrów i pokonaniu 70 przeszkód oraz Runmageddon Ultra czyli maraton o trasie ponad 40 km ze 140 przeszkodami na naszej drodze. Przeszkody na trasie nie należą do łatwych, na swojej drodze spotkacie błoto, wodę, ogień i inne niespodzianki, po których na metę na pewno nie wrócicie w nieskazitelnie czystych strojach. Obecnie impreza odbywa się cyklicznie oraz w różnych miejscowościach również poza Polską.

Co należy wiedzieć przed startem w Runmageddonie?

Aby poznać prawdziwy duch imprezy warto zobaczyć zdjęcia i nagrania z trasy przed podjęciem decyzji uczestnictwa. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „runmageddon youtube” znajdziemy wiele relacji pokazujących jak ten ekstremalny bieg wygląda i jakie opinie na temat biegu mają uczestnicy. Ze względu na poziom trudności przed biegiem warto dokładnie zbadać stan swojego zdrowia oraz zaopatrzyć się w porządny kostium zabezpieczający ciało tak aby ryzyko wypadków ograniczyć do minimum. Przed startem warto porządnie się przygotować odbywając treningi siłowe czy biegowe. Na stronie wydarzenia znajdziemy adresy trenerów, którzy porządnie przygotują każdego uczestnika do biegu. Również Runmageddon ze swojej strony oferuje możliwość udziału w otwartych treningach, które poprawią Twoją kondycję przed startem.

Runmageddon – cennik

Musimy pamięta, że Runmageddon ma swoją cenę. Aby utrzymać charakter cykliczny i swój profesjonalizm każda impreza z cyklu Runmageddon kosztuje od 99 zł do nawet 7000 zł w przypadku biegów zagranicznych. Jednak wrażenia jakie Runmageddon oferuje są bezcenne i niepowtarzalne. Czy warto wziąć udział w Runmageddonie? Jeśli nie boisz się pobrudzić i lubisz testować swoją wytrzymałość to wyścig ten powinien Ciebie zainteresować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest