Siemię lniane – właściwości odżywcze, właściwości

Siemię lniane, są bardzo zdrowe ze względu na właściwości. Ziarenka po zalaniu wodą, zaczynają wydzielać śluz, który jest dobry dla organizmu. Można znaleźć przede wszystkim: błonnik, który wpływa na funkcjonowanie. Może być stosowane jako doskonały środek odchudzający. Można go również stosować na różnego rodzaju inne sprawy. Jest kilka sposobów na przygotowanie, np. zalewanie ciepłą wodą.

Siemię lniane -właściwości

Ma wiele właściwości, które zbawienie wpływają na cały organizm. Są szczególnie polecane dla osób, które mają problem z nadwaga, cera, mają wysoki poziom cholesterolu. Każdy kto jest na diecie, powinien sięgnąć po napar z siemienia lnianego. Posiada ligany, które posiadają substancje ochraniające. Dlatego, napar warto pić na czczo.

Sposób przygotowania

Napar z siemienia lnianego można podawać na kilka sposobów. Dwie łyżki siemienia lnianego zagotować w dwóch szklankach wody. Jest to bardzo popularna metoda. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby gotować do 8 minut, aby nie pozbawić go składników mineralnych. Siemię lniane działa przede wszystkim korzystnie na włosy. Bardzo popularna jest maseczka, na włosy z siemienia lnianego. Należy trzymać ją na włosach oo. 20 minut, po czym dokładnie opłukać ciepłą wodą. Jest to bardzo ważny składnik również w przypadku osób, które nie jedzą mięsa, lub zmieniają dietę. Najlepiej kupić siemię lniane, które nie jest mielone fabrycznie, lepiej zainwestować w ziarenka. Zakupić młynek do kawy, i mielić. Nie wymaga warunków chłodniczych. Jeśli chodzi o dzienne spożycie , należy spożywać jedną lub dwie łyżeczki dziennie.

siemie lniane

Ciekawy pomysł na siemię lniane

Siemię lniane można blendować, również w blenderze. Jeśli jest to młynek do kawy warto zwrócić uwagę, by nie służył on do mielenia kawy oraz siemienia jednocześnie. Nie wolno spożywać siemienia lnianego w niezmielonych ziarnach, ponieważ może powodować problemy z niestrawnością. Siemię lniane jest również bardzo dobre na paznokcie. Wywar należy wlać do małej miseczki, po czym moczyć w nim paznokcie przez 10 minut. Zabieg warto powtarzać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Tak odżywione paznokcie będą rosły o wiele szybciej. Dzięki temu można uzyskać efekt pielęgnacji w salonie. Aby wybrać odpowiednie siemię lniane należy wybrać się do sklepu ekologicznego,. Siemię zwiera również niebezpieczne substancje. Kobiety , które mają problem z menstruacją, nie powinny spożywać go za wiele ze względu na zawarte w fitoestrogeny. Również kobiety w ciąży powinny unikać tego składnika, ze względu na możliwość poronienia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest