Co niesamowitego jest w wodzie kokosowej

Woda kokosowa zyskała znaczną popularność za sprawą gwiazd takich jak Rihanna, Demi Moore czy Madonna. Jakie są właściwości i wartości odżywcze wody kokosowej? Czy warto ją pić? I gdzie właściwie ją kupić?

Woda kokosowa to bogactwo witamin i minerałów!

Znajdziesz w niej magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminę C i niemal wszystkie witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5 i B6). Ponadto świetnie uzupełnia poziom elektrolitów, więc dobrze sprawdzi się na kaca i efekty wyczerpującego treningu.

Cierpisz na anemię, hipokaliemię lub jesteś narażona na ogromny stres?

Możliwe, że złagodzi objawy. Badania naukowe dowiodły, że woda kokosowa ma pozytywny wpływ na pracę serca i układu krwionośnego. Obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu oraz przeciwdziała zakrzepom. Korzystnie działa także na ludzi ze schorzeniami układu nerwowego, trawiennego i moczowego. Zawiera kwas laurynowy, który wspomaga układ immunologiczny i jest bezpieczny dla dzieci. Rekomenduje się ją też alergikom!

Brzmi niesamowicie?

Działania prozdrowotne to nie wszystko. Woda kokosowa jest także naturalnym izotonikiem. Skutecznie reguluje gospodarkę wodną i metabolizm, więc warto zastąpić nią soki i inne napoje. Nie zawiera substancji słodzących, konserwantów ani sztucznych dodatków. Nie tylko może stanowić element zdrowego jadłospisu, ale również być z powodzeniem stosowana przez osoby będące na diecie. Zaleca się ją pić na czczo w celu przyspieszenia przemiany materii.

Woda kokosowa w kartoniku lub puszce coraz częściej pojawia się w sklepach i supermarketach. Niemal zawsze można ją znaleźć na półce ze zdrową żywnością i w sklepach ekologicznych. Ceny kupnej wody kokosowej są niestety dość wysokie. Warto zatem korzystać ze świeżych owoców – w jednym kokosie jest mniej więcej szklanka napoju.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest