Miód w diecie odchudzającej

Zastanawialiście się kiedyś czy miód jest produktem dozwolonym podczas diety odchudzającej? W końcu jest naturalnym środkiem słodzącym, teoretycznie całkiem zdrowym. Jednak wiemy również, że słodkie równa się bogate w węglowodany proste, a to prawie zawsze oznacza tycie.

Jak jest w przypadku miodu? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie poniżej

Tak jak wspomniano wcześniej, miód zbudowany z cukrów prostych. Tym samym można by go dorzucić do grupy produktów o wysokim indeksie glikemicznym, czyli sprzyjających przybieraniu na wadze. Ponadto, łyżeczka miodu zawiera około 40 kalorii, a to aż dwukrotnie więcej niż w łyżeczce cukru.

Jednocześnie miód jest niezwykle bogaty w minerały (żelazo, potas, sód, fosfor cynk, wapń) i witaminy (niacyna, ryboflawina, witamina C, witamina B6), które są niezbędne w procesie odchudzania. Ponadto, naukowcy wykazali, że regularne spożycie miodu w odpowiednich ilościach zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych u osób otyłych oraz absolutnie nie prowadzi do wzrostu masy ciała.

Miód, jak się okazuje, wykazuje również działanie sprzyjające spalaniu tkanki tłuszczowej, jako że mobilizuje nagromadzone w nadmiarze komórki tłuszczowe. W dodatku łączony z innymi, konkretnymi substancjami potrafi szczególnie intensywnie wpłynąć na naszą masę ciała.

Miód i ciepła woda

Jest to podstawowa mieszanka sprzyjająca odchudzaniu. Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę miodu naturalnego z ciepłą wodą i wypić najlepiej przed snem bądź tuż po przebudzeniu.

Miód i sok z cytryny

Tak jak powyżej, należy wymieszać miód z wodą, a następnie dodać sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Wiele osób każdego dnia wypija tą mieszankę i nawet nie stosując żadnej diety redukcyjnej zauważają oni u siebie stopniowy spadek masy ciała.

Miód i cynamon

Cynamon wykazuje niesamowite właściwości odchudzające. Od wieków stosowany jest jako środek regulujący poziom cukru we krwi. Po łyżeczce cynamonu i miodu dodaj do ciepłej wody i dokładnie wymieszaj. Najlepsze efekty przyniesie picie tej mieszanki na pusty żołądek.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest