Twerking – sposób na jędrne uda i pośladki

Twerking – czyli taniec … pośladków?

Twerkowanie to coś więcej niż tylko rytmiczne potrząsanie pośladkami. Podczas wykonywania tego tańca można dobrze się bawić, a jednocześnie spalić sporo kalorii i seksownie wyrzeźbić sylwetkę. Dodatkowo twerking wyrabia pewność siebie i daje większą świadomość ciała. Ruszając pupą uczysz się seksownych ruchów, które potem możesz wykorzystać na klubowym parkiecie lub pochwalić się nimi przed swoją drugą połówką.

Twerkowanie – skąd się wywodzi?

Ruch wykorzystywany w twerkowaniu wywodzi się z tańca plemion afrykańskich i był znany w tym kręgu kulturowym od pokoleń. Na początku lat 90. przeniknął do kultury hip-hopowej w USA i stał się popularnym stylem tanecznym w środowisku Afroamerykanów.

Kreatywny sposób na spalenie kalorii i pracę nad sylwetką?

Trzęsąc pośladkami w rytm muzyki, dodając do tego pracę rąk oraz poruszanie się w górę i dół, zyskujesz świetny trening cardio! Nie potrzebujesz do tego instruktora oraz dużej ilości wolnej przestrzeni, muzykę dobierasz według swoich upodobań, gdy już nabierzesz wprawy w twerkingu, to ruchy podpowiada wyobraźnia, czyli nie grozi ci popadnięcie w rutynę. A do tego nie musisz wydawać ani grosza!

Twerkowanie – nauka krok po kroku

Istnieje kilka wersji twerkowania. Podstawowa polega na rytmicznym ruszaniu pupą w przód i w tył. Możesz się jej nauczyć w 3 prostych krokach:
1. Przejdź do pozycji przysiadu. Przysiad nie powinien być zbyt głęboki (kąt między udem a łydką nie powinien być mniejszy niż 90 stopni). Pilnuj, aby kolana nie wychodziły przed palce stóp. Rozstaw nogi na szerokość większą niż szerokość barków i ustaw palce stóp na zewnątrz. Dłonie połóż na biodrach. Taka pozycja powinna dać ci poczucie stabilności i pomóc w zachowaniu właściwego balansu.
2. Odchyl pośladki jak najdalej do tyłu – jakbyś chciała usiąść na krześle. Górna część ciała powinna być nieruchoma, plecy proste, wzrok skierowany przed siebie. Jeśli chcesz, by ruch był bardziej wyzywający, przy wypinaniu pośladków pochyl się nieco do przodu i przenieś ciężar ciała na palce stóp. W ten sposób ruch pupy będzie bardziej zaakcentowany.
3. Ruszaj pośladkami w przód i w tył wypinając i podkulając je. Pamiętaj o napiętych mięśniach brzucha i prostych plecach.
Jeśli chcesz twerkować jak Miley Cyrus, zamiast poruszać pupą w przód i w tył, szybko i rytmicznie ruszaj biodrami na boki. Im bardziej pochylisz plecy do przodu, tym bardziej seksowny będzie twój taniec.

Twerking – efekty

  • ujędrnienie pośladków;
  • ukształtowanie mięśni nóg;
  • wysmuklenie talii i bioder;
  • wzmocnienie dolnych mięśni pleców;
  • wzmocnienie mięśni brzucha;
  • utrata 100 kcal w ciągu 15 minut treningu (jeśli dodasz do twerku pracę ramion,
  • spalisz jeszcze więcej kalorii!);
  • zwiększenie pewności siebie i zyskanie świadomości własnego ciała.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest