Patronat wydawniczy – Lektyny – toksyny ukryte w popularnych warzywach i owocach

PoradyFit.pl w tym roku podjęły współpracę z wydawnictwem Vital – Gwarancja Zdrowia. W ramach współpracy swoim Patronatem objęliśmy nową pozycję literacką : Lektyny. Toksyny ukryte w popularnych warzywach i owocach, autor: Miriam Schaufler oraz Walter A. Drössler.

W otaczającym nas świecie coraz częściej zwracamy uwagę na to jak żyjemy oraz co jemy. Dlatego dużo kontrowersji wzbudza temat lektyn – trujących białek obecnych w codziennej diecie Twojej rodziny. Dzięki tej książce poznasz skutki ich przedawkowania (choroby autoimmunologiczne) oraz dowiesz się jak bezpiecznie spożywać ulubione jedzenie. Autorzy odpowiedzą na nurtujące pytanie: Czy lektyny są rzeczywiście kluczem do reakcji zapalnych w organizmie?

Lektyny – czyli o czym jest dokładnie książka?

Pierwszy rozdział szczegółowo opisuje działanie lektyn – jak oddziałują na nasz organizm oraz jakie choroby wywołują. Ku naszemu zdziwieniu wpływają na choroby autoimmunologiczne, które obecnie są jednymi z najczęściej stawianych diagnoz schodzeń wśród pacjentów.

Drugi rozdział skupia się na produktach spożywczych. Przeczytamy gdzie obecnie spotkamy najwięcej lektyn oraz jakie produkty wyeliminować z naszej diety. Opis dotyczy nie tylko warzyw oraz owoców, ale także produktów zbożowych, mięsa, ryb, produktów mlecznych, ziół oraz słodyczy. Autorzy książki jako podsumowanie tego rozdziału wskazują drogę w jaki sposób można unieszkodliwić lektyny. Mowa tutaj o namaczaniu, gotowaniu, obieraniu oraz fermentowaniu. A więc najważniejsze pytania nie pozostają bez odpowiedzi.

Lektyny

>>>Kup teraz<<<

Ostatnia część to 4- tygodniowy plan żywienia bez lektyn. Wydaje Ci się to niemożliwe? Wszystko zależy od protokołu żywienia jaki przyjmiemy! Autorzy w łatwy i przyjemny sposób przygotowali proste przepisy na 4 najbliższe tygodnie. Wszystkie zastosowane produkty znajdziesz w swoim supermarkecie, mimo, iż przepisy opierają się na w 100 procentach naturalnych produktach spożywczych. Nie znajdziesz w nich wzmacniaczy smaku ani sztucznych dodatków, dodanego cukru czy aromatów. W części praktycznej tego podręcznika znajdziecie wszystkie przepisy z 4-tygodniowego planu wraz z innymi pysznymi danami.

Jeśli czujesz, że Twoja wiedza na ten temat jest znikoma nie zastanawiaj się nad zakupem!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest