Johimbina – sposób na nadwagę?

Od wielu lat johimbina jest znana przede wszystkim jako afrodyzjak i środek poprawiający sprawność seksualną. Jednak w ostatnim czasie zaczęła być wykorzystywana również jako sposób na…szybką utratę wagi. Czy takie stosowanie jest bezpieczne i rzeczywiście przynosi zadowalające efekty? Sprawdzamy!

Johimbina, czyli…?

Johimbina to substancja białkowa otrzymywana z liści i kory drzew – johimby lekarskiej i niando. Działa ona na receptory naszego układu nerwowego i tym sposobem wspomaga produkcję adrenaliny i noradrenaliny, które, jak dowodzą najnowsze badania mogą dodatkowo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego ciała.

Jak to możliwe?

Otóż johimbina znacznie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu, udach oraz pośladkach. Wszystko brzmi świetnie, prawda? Musimy jednak pamiętać, że stosowanie johimbiny do celów odchudzających nie jest do końca zgodne z jej przeznaczeniem, a co za tym idzie, może ona wchodzić w reakcje z różnymi substancjami, między innymi z kofeiną, a także efedryną (zawierają ją popularne leki na przeziębienie lub grypę).

Odchudzające działanie johimbiny

Faktycznie, johimbina może mieć działanie odchudzające, samo jej stosowanie jednak nie wystarcza, aby osiągnąć wymarzoną wagę. Konieczna jest również zbilansowana dieta oraz, co najważniejsze, odpowiednia aktywność fizyczna.

Ponadto, w Internecie można znaleźć wpisy przestrzegające przed samodzielnym stosowaniem johimbiny w kapsułkach, które kupimy w sieci. Nieprawidłowe dawkowanie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, na przykład zawrotów głowy, kołatania serca, wysokiego ciśnienia czy ogólnego wrażenia niepokoju.

Zanim więc zakupimy takie kapsułki z nieznanego źródła, zastanówmy się, czy nie lepiej pozostać przy „tradycyjnych” metodach odchudzania i trzymać się zbilansowanej diety wraz z programem ćwiczeń.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest