Trening personalny – na czym polega?

Trening personalny to indywidualne zajęcia pod okiem wykwalifikowanego trenera. Najczęściej poprzedza go konsultacja, która umożliwia dopasowanie odpowiedniego planu żywieniowego i treningowego do indywidualnych potrzeb klienta. Instruktor dostosowuje zatem ćwiczenia do poziomu konkretnej osoby, bierze pod uwagę jej kondycję, wiek, budowę ciała, potrzeby oraz zamierzone cele. Zazwyczaj taki trening trwa około godziny zegarowej.

Kim jest dobry trener personalny?

Oprócz ćwiczeń i usług związanych z dietetyką, zna różnorodne metody treningowe i ma wiedzę w zakresie anatomii, biomechaniki i fizjologii wysiłku. Podczas konsultacji poznaje stan fizyczny klienta, uwzględniając przy tym jego choroby i kontuzje, preferencje, możliwości oraz nawyki żywieniowe. Dopasowuje ćwiczenia do potrzeb i zainteresowań, bierze pod uwagę styl życia i dyspozycyjność czasową, a także pomaga osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Powinien poświęcać Ci czas poza treningiem – odpowiadać na wszelkie wątpliwości i motywować do działania.

Czy to trening dla Ciebie?

Każdy trening personalny jest dostosowany do indywidualnej osoby. Początkujący nauczą się poprawnego technicznie wykonywania ćwiczeń, zgłębią podstawowe zasady i poznają swoje ciało. Zaawansowani i trenujący dłużej będą mieli okazję poprawić swoje efekty – szczególnie jeżeli od pewnego czasu narzekają na ich brak. W przypadku zapotrzebowania na ćwiczenia prozdrowotne i korygujące wady postawy – taki trening sprawdzi się znacznie lepiej niż zajęcia grupowe na sali fitness. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz – dodatkowe porady żywieniowe pomogą i przyspieszą osiąganie celów.

Duży wydatek?

Owszem, trening personalny kosztuje znacznie więcej niż zwykły karnet na siłownię. Ceny są dość zróżnicowane i zależą od kilku czynników: miejsca sesji, doświadczenia trenera, a także charakteru, elastyczności i długości współpracy. Przeciętna stawka w Warszawie waha się od 50 do kilkuset złotych za godzinę. W klubach ze średniej i wyższej półki skala kosztów zaczyna się od 80 zł i kończy na 140 zł za godzinę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest