Jak kupować zdrową żywność w e-sklepach?

Kupowanie zdrowej żywności może przysporzyć o ból głowy. Wiadomo bowiem, że trudno jest określić, czy mamy do czynienia z ekościemą. Jeszcze większym wyzwaniem jest kupno zdrowej żywności w dobrym sklepie. Jak sobie z tym poradzić?

Wybierz świadomie

Aby kupić zdrową żywność, trzeba przede wszystkim być świadomym, co oznacza ten termin. Bywa on synonimem ekologicznej żywności, jednak niekoniecznie idzie to ze sobą w parze.

Ekologiczna żywność musi spełnić szereg wymogów, aby zyskać taką nazwę. Tego typu produkty są uprawiane naturalnie; nie znajdziesz w nich żadnych ulepszaczy i innych podejrzanych składników. Ponadto każdy eko produkt musi posiadać specjalne oznaczenie.

Jest to oczywiście zdrowa żywność, jednak warto podkreślić, że nie każdy nieekologiczny produkt jest automatycznie na liście rzeczy zakazanych. Tzw. zdrowa żywność to też m.in.: niestandardowe oleje (np. arachidowy), produkty stworzone z myślą o nietolerancjach (np. bezglutenowe), pasty z orzechów i innych produktów (np. pasta z batatów), wysokiej jakości bakalie, napoje (migdałowe, sojowe itp.), pełnowartościowe słodycze bez dodatku cukru i wiele innych.

Zwróć uwagę na asortyment

Wybierając e-sklep, w którym chcesz kupić zdrową żywność, zwróć szczególną uwagę na asortyment. Powinien być możliwie najbardziej rozbudowany. Oznacza to, że oferta nie może składać się tylko z produktów BIO, ale również ze zdrowych opcji, które wymieniliśmy we wcześniejszym akapicie. Ponadto analogicznie – brak jakiegokolwiek produktu ekologicznego wśród tysięcy rzekomo zdrowych powinien być alarmujący.

Zobacz również, czy produkty są właściwie pogrupowane i szczegółowo opisane.

Sprawdź czas dostawy

W e-sklepach raczej nie sprzedaje się produktów z krótkim terminem ważności, ale krótki czas dostawy wróży produktom po prostu lepiej. Już nawet pomijając to, że nie zamawiamy jedzenia, aby długo na nie czekać, to chodzi też o właściwe przechowywanie żywności.

W transporcie trudno jest zadbać o dobre warunki dla wszystkich produktów. Wystarczy jeden błąd przy pakowaniu albo niekompetencja kuriera, aby zdrowa żywność w jakiś sposób ucierpiała. Dlatego upewnij się, czy dostawa realizowana jest szybko. Nie zaszkodzi też, jeśli zapytasz o sposób zabezpieczenia paczki.

Nie zapomnij o opiniach

Pamiętaj też, że nie każdy sklep z kategorią “zdrowa żywność” jest od razu dobrym sklepem. Przed złożeniem zamówienia sprawdź koniecznie opinie o danym miejscu. Jeśli są dobre, raczej nie musisz się przejmować. Z doświadczenia możemy podpowiedzieć, że najkorzystniejsze okazje zdarzają się w supermarketach online.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *