Herbata z hibiskusa – właściwości, przeciwwskazania

Hibiskus to roślina kojarząca się nam przede wszystkim z przepięknymi, egzotycznymi kwiatami. Choć niektóre jej odmiany dostępne są również w Polsce, hibiskusy od dawna stanowią dla nas symbol szeroko pojętej egzotyki. Warto wiedzieć, że oprócz zachwycającego wyglądu, hibiskus może obdarować nas wieloma innymi, wspaniałymi właściwościami. Aby z nich skorzystać, wystarczy jedynie zaparzyć z niego herbatę. W poniższym artykule zaprezentujemy jakie właściwości są przypisane herbatce z hibiskusa, kto powinien jej unikać oraz gdzie najłatwiej ją dostać.

Hibiskus herbata – źródło dobrodziejstw dla naszego organizmu

Herbata z hibiskusa ceniona jest przede wszystkim jako środek oczyszczający nasz organizm. Charakteryzuje się właściwościami moczopędnymi oraz żółciopędnymi. Ponadto, składniki w niej zawarte, aktywnie uczestniczą w procesie odbudowy komórek. Herbata z hibiskusa zwalcza poziom złego cholesterolu, przy czym odpowiada za wzrost tego właściwego. Z tego względu, spożywanie hibiskusowej herbatki ma pośredni wpływ na ochronę przed takimi chorobami jak miażdżyca czy zawał serca.

Nie wolno zapominać, że herbata z hibiskusa odpowiada także za obniżenie ciśnienia oraz rozluźnienie mięśni gładkich. Kolejną zaletą hibiskusowej herbatki jest zapobieganie rozwoju komórek rakotwórczych – jeżeli znajdujesz się w grupie ryzyka, koniecznie sięgnij po herbatę z hibiskusa! Inną, jednak niemniej cenioną zaletą herbaty z hibiskusa jest również ochrona przed przeziębieniami. Warto także pamiętać, że herbata z hibiskusa może przyspieszyć przemianę materii, co oznacza, że jest naszym sprzymierzeńcem w trakcie procesu odchudzania.

Herbata z hibiskusa – kto powinien na nią uważać

Hibiskusowa herbatka charakteryzuje się specyficznym, kwaśnym smakiem, zatem powinny na nią szczególnie uważać osoby z takimi przypadłościami jak: refluks żołądka, skłonności do zgagi, wrzody, oraz z innymi problemami żołądkowymi. Spadek samopoczucia może zostać odnotowany również u osób, które z natury mają niskie ciśnienie. Największe zagrożenie wywołane przez herbatkę z hibiskusa może dotyczyć kobiet w ciąży – rozluźnianie mięśni gładkich może doprowadzić do poronienia, ponieważ owe mięśnie znajdują się również w macicy. Przed spożyciem herbaty z hibiskusa, na kontrolę lekarską powinny udać się również kobiety przyjmujące antykoncepcję hormonalną – herbata z hibiskusa może wpłynąć na poziom estrogenów w organizmie, wskutek czego przepisana środek może nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Warto mieć także na uwadze fakt, że zbyt częste spożywanie hibiskusowej herbatki może prowadzić do nagłego spadku masy ciała, co również nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie.

Hibiskus apteka – gdzie można dostać najtaniej herbatę z hibiskusa

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że herbata z hibiskusa jest nieco trudniej dostępna na rynku niż herbaty, które pijamy wszyscy. Jeżeli chcemy mieć pewność, że herbata, którą wybierzemy jest dobrej jakości, zalecamy udanie się do apteki. Herbata z hibiskusa nie jest dużym wydatkiem – ceny za opakowanie rozpoczynają się już od 3 zł.

Podsumowując, herbata z hibiskusa to ciekawy produkt, który na pewno warto wypróbować. Należy jednak pamiętać o zachowaniu stosownego umiaru oraz o ewentualnej konsultacji z lekarzem. Picie hibiskusowej herbatki może bowiem tak łatwo nam pomóc, jak i zaszkodzić. Zatem jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy herbata z hibiskusa jest dla nas odpowiednia, nie zaszkodzi zapytać o to specjalistę – w poradni, lub w aptece, gdzie polecamy zaopatrywać się w tę herbatkę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest