Legginsy sportowe, czyli czym kierować się podczas zakupu?

Dobrze dobrany strój do ćwiczeń powinien Cię zachęcać do podjęcia aktywności. Ważne są przy tym krój i materiał, z jakiego jest on wykonany, ale również jego wygląd! Jak dobrać idealne dla siebie legginsy sportowe, aby nie wylądowały na dnie szafy? Dowiedz się tego, już teraz!

Dlaczego właśnie legginsy?

Do podjęcia wzmożonej aktywności fizycznej legginsy są idealne. Nie krępują ruchów i są na tyle wygodne, że jeśli tylko prawidłowo je dobierzemy, mamy szansę prawie w ogóle nie czuć ich na sobie. No właśnie – ale jak prawidłowo je dobrać? Decydując się na zakup, powinnaś pamiętać o kilku rzeczach.

1. Jakie będzie przeznaczenie legginsów?

Możesz wybrać model, który założysz zarówno na intensywny trening w siłowni, jak i na spacer po mieście. Możesz też wybrać model specjalnie dopasowany do rodzaju aktywności, którą uprawiasz. To ważne, żebyś przed zakupem odpowiedziała sobie na pytanie, jakie konkretnie będzie przeznaczenie tych legginsów i od tego uzależniła swój zakup.

Na przykład: z wiedzą o tym, że planujesz praktykować w nich jogę, najpewniej wybierzesz legginsy rozciągliwe, sięgające za kolana. W ten sposób nie otrzesz skóry i zapewnisz sobie jak największy komfort ćwiczeń. Jednak zupełnie inaczej będzie, jeśli zdecydujesz się na legginsy do jazdy na rowerze. Wtedy wybierzesz np. legginsy kompresyjne (specjalnie ocieplane z myślą o sportach wykonywanych na zewnątrz).

2. Rozmiar ma znaczenie!

Rozmiar twoich legginsów ma znaczenie, dlatego szczególnie nietrafionym pomysłem byłoby kupowanie ich w sklepie „na oko” lub przez Internet, nie patrząc na tabelę wyszczególnionymi wymiarami. Idealnie dobrane powinny być obcisłe, lecz nie ściskające. Nie mogą krępować ruchów, dlatego jeśli kupujesz je w sklepie, warto abyś wykonała w nich parę „wygibasów”. Pamiętaj, że legginsy nie mogą być za luźne, ponieważ jedną z najbardziej frustrujących rzeczy podczas treningu są… spadające spodnie. Pamiętaj o tym szczególnie, jeśli wybierasz legginsy termoaktywne, które muszą być dobrze przylegające, aby mogły spełniać swoją funkcję i odprowadzać pot na zewnątrz.

3. Z jakiego materiału?

Pamiętaj, że materiał twoich legginsów koniecznie powinien być oddychający! Nieoddychająca tkanina spowoduje, że między udami powstaną bolesne odparzenia i wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń będzie prawdziwą męczarnią. Legginsy przeznaczone do wykonywania sportów tworzone są zazwyczaj z materiałów sztucznych. Bawełna najlepiej sprawdza się w legginsach przeznaczonych do noszenia na co dzień. Wybierając legginsy kieruj się przede wszystkim jakością materiału, z którego zostały wykonane. Jeśli widzisz, że materiał jest prześwitujący – zrezygnuj z zakupu! Takie legginsy dostaną przetarć już po kilku tygodniach użytkowania. Pamiętaj, idealny materiał powinien być: nieprześwitujący, oddychający i elastyczny.

4. Czy legginsy muszą Ci się wizualnie podobać?

Jest to bardzo wskazane, aby Twój strój sportowy Ci się podobał! Kolorowe legginsy sportowe mogą dodać Ci zastrzyku pozytywnej energii i zmotywować do treningu. Pamiętaj: masz o wiele większą szansę wyjść zmotywowana na trening w czymś, w czym czujesz się dobrze, niż w stroju, którego szczerze nie lubisz.

Dobrze dobrane legginsy to pierwszy krok do owocnego treningu. Życzymy Ci udanych zakupów!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest