Jaki jest dobry sposób na jedzenie kiwi?

Kiwi, to owoc, który jest bardzo dobrze znany. Posiada włochatą skórkę, z włoskami oraz zielony miąższ z dużą ilością pestek. To zaskakuje, że posiada tyle właściwości, niezbędnych dla funkcjonowanie organizmu. Bierze się z mało znanego drzewa o nazwie, aktinidia. Jej korzenie do Chiny, chociaż była uprawiania w różnych państwach azjatyckich. Jednak, najbardziej ten gatunek jest popularny w Nowej Zelandii. Bardzo bogaty w witaminę C, zawiera również bardzo potrzebny naturalny błonnik, oraz luteinę i różnego rodzaju kwasy Omega-3.

Czy warto jeść skórkę kiwi?

100 gram, zawiera mało ilość kalorii, dlatego można bezpiecznie spożywać go na diecie. Chociaż większość osób, obiera raczej kiwi ze skórki, można je jeść omijając ten proces. Skórka, jest niezwykle bogata w antyoksydanty, oczywiście należy ją wcześniej umyć. Jednak, wadą spożywania kiwi w ten sposób, jest chemia, którą zazwyczaj stosuje się przy hodowli. Trudno jej się pozbyć, nawet po dokładnym umyciu owocu. Przed spożyciem, również warto wziąć pod uwagę czy nie jesteśmy na nie uczuleni, jest to uwaga dla osób, które posiadają tą przypadłość na owoce z grupy bananów. Dlatego przed spożyciem należy przeprowadzić test uczuleniowy. Również pestki posiadają składniki odżywcze. Zawierają witaminę E, jak dotąd rozróżniano 8 form tej witaminy.

Zbawienne właściwości

Kiwi jest źródłem witaminy C. Po zjedzeniu jednego jest zapewniona dawka zapotrzebowania na witaminę C, u dorosłego człowieka. Potas, który również zawiera ma pozytywny wpływ na ciśnienie krwi i reguluje rytm serca. Fosfor, wpływa na gospodarkę. Naukowcy uważają, że regularne spożywanie ma wpływ na zapobieganie rozwojowi raka. Może również zastąpić aspirynę, co jest bardzo dobrze dla osób, które mają nadwrażliwość na nią. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Zmniejsza również ryzyko różnego rodzaju chorób układu naczyniowego.

Owoc ten ma również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Wygładza skórę, można również stosować maseczki z kiwi na problemy z cerą. Warto sięgnąć po maseczkę z kiwi. Należy zmiksować owoc kiwi i dodać kilka łyżek naturalnego jogurty lub serka homogenizowanego. Nałożyć na twarz na ok. 20 min. Wystarczy spłukać. Można powtarzać zabieg na razy w tygodniu. Nie powinniśmy jednak dodawać kiwi do galaretek. Żelatyna pod wpływem, zawartych w niej składników, nie tężeje. Jednak, ma bardzo duże kulinarne zastosowanie. Można robić z niego desery, jak również nalewki. Może być tez ciekawym dodatkiem do mięsa. Szczególnie do wołowiny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest