Ananas dla mężczyzn – właściwości

Ananas to owoc, który jest szczególnie ważny. Obok wspaniałego smaku, posiada również właściwości odżywcze. Przede wszystkim zawiera duże zawartości magnezu, miedzi i biotyny, która jest bardzo potrzebna dla dobrego funkcjonowania organizmu. Jednak osoby, które mają wrzody lub problemy z dwunastnicą, nie powinny go jeść zbyt często. W dużej ilości mogą być też szkodliwe dla szkliwa zębów. Sok z ananasa jest szczególnie ważny dla mężczyzn. Potrafi zmienić smak spermy. Dzieje się tak z powodu dużej ilości witamin, jakie się w nim znajdują.

Jak ananas wpływa na  dietę u mężczyzny?

Ananas w swoim składzie zawiera witaminy (głównie A, C i B) i minerały, które poprawiają krążenie we krwi, a tym samym zwiększają potencję i stymulują popęd płciowy. Dzięki znanej piosence disco-polo wiemy również iż ananas wpływa na smak i zapach spermy. To, jaki jest smak spermy, decyduje stan zdrowia, w jakim znajduje się mężczyzna. Dlatego, dieta jest bardzo ważna. Kiedy mężczyzna, chce zadbać o to, aby jego sperma była idealna, powinien przede wszystkim ograniczyć napoje słodzone, szczególe popularne „energetyki”. Ma na to wpływ również alkohol.

Warto pamiętać, że na smak spermy wpływają również pozytywnie inne owoce np. mandarynki. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby zawierały odpowiednią ilość składników odżywczych. Pamiętajmy jednak by uważać z kaloriami, bowiem ananas zawiera w sobie sporo cukrów prostych, a tym samym stosunkowo dużą kaloryczność (ponad 50kcal w 100gramach). Jednak warto też zwrócić uwagę, aby uważać z kaloriami. Niektóre soki powodują zmiany wagi, co nie wpływa korzystnie na sprawność fizyczna. Jednak nie samą kalorycznością człowiek żyje i warto mimo wszystko spożywać ananasa, ze względu na ogromne właściwości odżywcze i drogocenny wpływ na układ pokarmowy. Mężczyzna mający problem z układem trawiennym, zgagami, niestrawnością lub lubujący się w tłustych daniach, na bazie mięs, powinien przemycać sok z ananasa jak najczęściej. Zasługą jest bromelina, która rozkłada miałka i przyśpiesza ich trawienie.

Dodatkowo badania wykazały iż coraz więcej mężczyzn wykazuje się brakiem aktywności fizycznej, a co za tym idzie, narażonych jest na szereg chorób sercowo-naczyniowych. Mężczyźni w wieku zagrożonym na zawał serca powinni spożywać warzywa i owoce usuwające toksyny z organizmu, jednocześnie dostarczając im jak najwięcej energii. Tu z odsieczą przychodzi ananas, który oprócz wymienionych właściwości dba też o układ hormonalny mężczyzn.

Jakie plusy?

Ananas jest bardzo dobrym źródłem magnezu, miedzi oraz żelaza. Ułatwia to przyswajanie różnego rodzaju składników mineralnych oraz przeciwdziała osteoporozie. Zwiększa również przyswajalność białek i umożliwia zwiększenie masy mięśniowej. Posiada również właściwości odchudzające dzięki sporej ilości pęczniejącego w żołądku błonnika. Ma właściwości, które oczyszczają, i w ten sposób możemy zadbać o naszą sylwetkę. Dodatkowo, dzięki zawartości bromeliny,leczy stawy i stany zapalne. Świetnie więc nadaje się dla mężczyzn pracujących fizycznie. Należy jednak pamiętać, że takie właściwości zawiera tylko odpowiednio przygotowany ananas. Te z puszki, są w cukrowej zalewie i wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

Warto kupować dojrzały owoc (można to sprawdzić poprzez wyrywanie liści z samego środka owoca). Ananas przyciąga słodkim zapachem oraz nie jest w żaden sposób naruszony. Ważna jest też jego waga.

Sok z ananasa należy przygotowywać najlepiej za pomocą wyciskarki. Oczywiście, najpierw należy umyć i obrać owoc ze skórki. Na początku, może być to szczególnie kłopotliwe. Należy odciąć część ananasa, znajdują się na górze. Postawić ananasa pionowo na uciętej części. Następnie odciąć skórkę i można włożyć go, do wyciskarki. Pamiętajmy, że orzeźwiający smak, świadczy o jakości soku. Najlepiej go spożyć zaraz po przygotowaniu oraz z pierwszej części dnia. Ananas posiada sporo cukrów prostych, które mogą zacząć odkładać się w organizmie jako kalorie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest