365 pestek Granatu

Regularnie spożywany  granat dostarcza nam duże ilości składników mineralnych i witamin. Jest bogatym źródłem witamina C i E oraz cynku ,potasu i miedź. Granat jest również źródłem polifenoli, czyli silnych antyutleniaczy obecnych w roślinach. Te związki opóźniają procesy starzenia i zwiększają odporność naszego organizmu. W granacie jest ich aż trzy razy więcej niż w przykładowej zielonej herbacie.

Okazuje się, że Granat całkiem dobrze sprawuje się w roli lekarza. Dlaczego?

Granaty zawierają estron- naturalną formę estrogenu, dlatego kobiety w czasie menopauzy sięgają właśnie po sok z granatów, by złagodzić skutki menopauzy.
Sok z granatów nie powinien być pity tylko przez panie. Badania wykazały, że spożywany przez panów w pewnym stopniu przeciwdziała impotencji, a zawarty w owocach granatu składnik obniża poziom antygenu gruczołu krokowego pomagając w terapii antyrakowej prostaty.
Owoc ten wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi i walczy z chorobami serca. Antyutleniacze w nich zawarte pomagają zredukować złogi cholesterolowe. Granat wykazuje również działanie antybakteryjne.

Wielu lekarzy potwierdza że picie soku z granatu może zapobiec chorobom wieńcowym serca.

Biorąc pod uwagę że jest to owoc zawierający dość dużą ilość cukru, nie powinno się pić więcej niż 300 ml soku w ciągu dnia.

Już najbardziej znana w starożytności piękność, czyli Kleopatra znała drogocenne właściwości tego owocu i dla zachowania urody zajadała się nimi obficie. Kosmetyki na bazie Granatu, korzystnie oddziałują na skórę. Wszelkiego rodzaju preparaty zawierające z niego wyciąg chronią skórę przed działaniem wolnych rodników i przyspieszają gojenie.

Podobno każdy owoc granatu ma taką samą ilość pestek i jest ich 365. Może następnym razem spróbujecie je policzyć, czy aby na pewno uczeni nie kłamią.

Granat jest owocem który nie dość że posiada bardzo dużo wartości odżywczych to zawiera antyoksydanty .Smaczny i zdrowy

Smacznego:)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest