Twoja porcja szczęścia

Jak dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego chwilowe małe rzeczy cieszą nas bardziej niż te duże. I tak np. pochwały do szefa w pracy przynoszą nam relatywnie więcej szczęścia niż dostanie podwyżki. Oczywiście każdy cieszy się z tych większych zdarzeń szczęścia, ale szybko się do nich przyzwyczajamy i staje się to normalnością. Dlatego komplementy od ukochanej osoby cieszą nas mniej, niż niespodziewane miłe słowo od obcej osoby. Z przeprowadzonych badań na osobach które wygrały spore kwoty w lotto udowodniono, że zaraz po wygranej byli bardzo szczęśliwi, a kiedy euforia po wygranej opadła ich poziom  szczęścia wracał do tego sprzed wygranej. Dzieje się tak dlatego że na nasze szczęście wpływ ma ilość a nie jakość sytuacji, które wywołują u nas szczęście. Zamiast stresować się tym co musisz zrobić jutro i ile jeszcze cię czeka, pomyśl że zaraz jest Twój ulubiony program, albo że w szafce jest Twój ulubiony smakołyk. Takie małe sytuacje sprawią że poczujemy się szczęśliwsi i od Ciebie zależy czy zrobisz to co sprawia Ci przyjemność, czy pomartwisz się tym na co nie masz do końca wpływu…

Często naszym problemem przez który nie możemy być szczęśliwi jest fakt, że rozpamiętujemy  to co było złe, zamiast kolekcjonować te dobre wspomnienia. Dlatego koncentruj się na tym co dobre!

Lubimy również się porównywać z innymi, że ktoś jest lepszy, zamiast cieszyć się szczęściem innych. Nie chodzi o to żeby nie być ambitnym, ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie w czymś lepszy, doceniaj siebie i osiągaj wyznaczone cele w swoim tempie. Również ludzie którzy są zadowoleni ze swojej pracy i widzą w niej większy sens są bardziej szczęśliwi niż Ci którzy chodzą do pracy bez większych aspiracji.  W końcu w pracy spędzasz większą część swojego czasu.

Zobacz w jaki prosty sposób możesz się uszczęśliwić! „Kilka prostych kroków, do szczęścia”.

Uśmiechaj się częściej i dostrzegaj pozytywy w otaczającym Cię świecie – mniej zmartwień, więcej szczęścia 🙂

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest