Zakochaj się w Wysokich Tatrach na majówkę!

Prawdziwy odpoczynek, jedzenie i góry. Brzmi jak znakomity plan na majówkę, prawda? Nie musisz daleko szukać!

Wysokie Tatry,  najwyższy łańcuch górski na Słowacji z długimi tradycjami turystycznymi, to obszar najstarszego parku narodowego. Unikalność Tatr Wysokich, najmniejszych wysokich gór świata, to przede wszystkim duże różnice wysokości oraz przepiękne scenerie i widoki przypominające panoramy włoskich Dolomitów. Rozwój turystyki w osadach wokół Jeziora Szczyrbskiego, w Starym Smokowcu i Tatrzańskiej Łomnicy, a co za tym idzie powstanie pierwszych ośrodków narciarskich sięga ponad 100 lat wstecz. Tatrzańskie osady od lat przyciągają swoim klimatem i ponad wiekową tradycją. Może i ty skusisz się na wycieczkę https://www.facebook.com/RegionVysokeTatry/?

39 800x481 1

Słyszałeś pewnie jak wielu zawodowych sportowców wybiera się na zgrupowania, czy różnego rodzaju obozy właśnie w góry. Nie bez powodu! Taki rodzaj ruchu zwiększy pojemność i wentylację Twoich płuc, usprawni działanie układu krwionośnego, a Twój organizm stanie się jeszcze sprawniejszy i bardziej wytrzymały. A to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Wysokie Tatry!

Nordic Walking to doskonały trening fizyczny, podczas którego aktywnie pracuje całe ciało. Wspomaga wewnętrzne mięśnie wokół kręgosłupa, pobudza układ krążenia i nie przeciąża stawów. Jeśli zawsze chciałeś zacząć przygodę z nordic walking to jezioro Szczyrbskie będzie do tego znakomitym miejscem! Tutaj swoją siedzibę ma Centrum Nordic Walking- jedyny akredytowany ośrodek szkoleniowy Nordic Walking na Słowacji! Skorzystasz w nim z pomocy instruktorów, którzy nie tylko nauczą Cię właściwej techniki, ale i zarażą pasją do tego sportu.

Jazda na rowerze to doskonała okazja do połączenia aktywnego wypoczynku i ruchu z podziwianiem okolicznej przyrody. Ponad 300 km oznakowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przeznaczonych dla wszystkich – rodzin z dziećmi, miłośników kolarstwa górskiego i szosowego, sportowców i początkujących rowerzystów. Poszczególne kolorowe oznaczenia pozwolą dostosować trasę do swoich umiejętności.

Środowisko naturalne w Tatrach Wysokich łączy w sobie kilka aspektów składających się na wspaniałe doznania sportowe. Piękny krajobraz, świetne warunki klimatyczne i wysokość nad poziomem morza sprawiają, że każda aktywność sportowa jest wyjątkowa. Jeśli lubisz grać w golfa, jeździć konno, biegać lub jeździć na łyżwach, nie możesz przegapić uprawiania tego sportu w Tatrach.

43 800x531 1

Teren golfowy Black Stork w Wielkiej Łomnicy słynie ze swojego wyjątkowego położenia po stronie południowej, w paśmie ochronnym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziewicza przyroda, masywy skalne
i świeże powietrze – to atuty, które znajdują się na 120 ha powierzchni w przepięknej scenerii. Pole golfowe Black Stork z prestiżową marką A PGA Golf Course jest jednym z 19 pól golfowych na świecie, które posiadają ten znak jakości.

Adventure Golf przywędrował do nas z Ameryki Północnej, gdzie jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych i profesjonalnych. Rozgrywany na sztucznej trawie golfowej z kijkami golfowymi do puttowania lub małymi młotkami golfowymi i piłeczką golfową, bardzo przypomina tradycyjny rodzaj gry w golfa, którą każdy z nas zna. Rozwija koncentrację, cierpliwość, zdolności motoryczne, a także wspiera rywalizację. Podczas gry czeka Cię podekscytowanie, a także mnóstwo zabawy.

W Tatrach Wysokich fantazja, przygoda i adrenalina nie mają granic. Adrenalinę można poczuć uprawiając różne sporty na ziemi, w powietrzu, w wodzie, ale także pod ziemią. Bungee jumping, lot balonem, aquazorbing, summertubing, paragliding i wiele innych dyscyplin sprawi, że zapomnisz o wszelkich zmartwieniach, doda Ci energii oraz chęci do życia.

Wejdź na https://regiontatry.sk/ i zakochaj się w Wysokich Tatrach!

 

Artykuł powstał we współpracy z Ministerstwem Transportu i Budownictwa Słowacji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest