Zakochaj się w Wysokich Tatrach na majówkę!

Dodano:26.04.2022 11:04
Udostępnij

Prawdziwy odpoczynek, jedzenie i góry. Brzmi jak znakomity plan na majówkę, prawda? Nie musisz daleko szukać!

Wysokie Tatry,  najwyższy łańcuch górski na Słowacji z długimi tradycjami turystycznymi, to obszar najstarszego parku narodowego. Unikalność Tatr Wysokich, najmniejszych wysokich gór świata, to przede wszystkim duże różnice wysokości oraz przepiękne scenerie i widoki przypominające panoramy włoskich Dolomitów. Rozwój turystyki w osadach wokół Jeziora Szczyrbskiego, w Starym Smokowcu i Tatrzańskiej Łomnicy, a co za tym idzie powstanie pierwszych ośrodków narciarskich sięga ponad 100 lat wstecz. Tatrzańskie osady od lat przyciągają swoim klimatem i ponad wiekową tradycją. Może i ty skusisz się na wycieczkę https://www.facebook.com/RegionVysokeTatry/?

Słyszałeś pewnie jak wielu zawodowych sportowców wybiera się na zgrupowania, czy różnego rodzaju obozy właśnie w góry. Nie bez powodu! Taki rodzaj ruchu zwiększy pojemność i wentylację Twoich płuc, usprawni działanie układu krwionośnego, a Twój organizm stanie się jeszcze sprawniejszy i bardziej wytrzymały. A to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Wysokie Tatry!

Nordic Walking to doskonały trening fizyczny, podczas którego aktywnie pracuje całe ciało. Wspomaga wewnętrzne mięśnie wokół kręgosłupa, pobudza układ krążenia i nie przeciąża stawów. Jeśli zawsze chciałeś zacząć przygodę z nordic walking to jezioro Szczyrbskie będzie do tego znakomitym miejscem! Tutaj swoją siedzibę ma Centrum Nordic Walking- jedyny akredytowany ośrodek szkoleniowy Nordic Walking na Słowacji! Skorzystasz w nim z pomocy instruktorów, którzy nie tylko nauczą Cię właściwej techniki, ale i zarażą pasją do tego sportu.

Jazda na rowerze to doskonała okazja do połączenia aktywnego wypoczynku i ruchu z podziwianiem okolicznej przyrody. Ponad 300 km oznakowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przeznaczonych dla wszystkich – rodzin z dziećmi, miłośników kolarstwa górskiego i szosowego, sportowców i początkujących rowerzystów. Poszczególne kolorowe oznaczenia pozwolą dostosować trasę do swoich umiejętności.

Środowisko naturalne w Tatrach Wysokich łączy w sobie kilka aspektów składających się na wspaniałe doznania sportowe. Piękny krajobraz, świetne warunki klimatyczne i wysokość nad poziomem morza sprawiają, że każda aktywność sportowa jest wyjątkowa. Jeśli lubisz grać w golfa, jeździć konno, biegać lub jeździć na łyżwach, nie możesz przegapić uprawiania tego sportu w Tatrach.

Teren golfowy Black Stork w Wielkiej Łomnicy słynie ze swojego wyjątkowego położenia po stronie południowej, w paśmie ochronnym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziewicza przyroda, masywy skalne
i świeże powietrze – to atuty, które znajdują się na 120 ha powierzchni w przepięknej scenerii. Pole golfowe Black Stork z prestiżową marką A PGA Golf Course jest jednym z 19 pól golfowych na świecie, które posiadają ten znak jakości.

Adventure Golf przywędrował do nas z Ameryki Północnej, gdzie jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych i profesjonalnych. Rozgrywany na sztucznej trawie golfowej z kijkami golfowymi do puttowania lub małymi młotkami golfowymi i piłeczką golfową, bardzo przypomina tradycyjny rodzaj gry w golfa, którą każdy z nas zna. Rozwija koncentrację, cierpliwość, zdolności motoryczne, a także wspiera rywalizację. Podczas gry czeka Cię podekscytowanie, a także mnóstwo zabawy.

W Tatrach Wysokich fantazja, przygoda i adrenalina nie mają granic. Adrenalinę można poczuć uprawiając różne sporty na ziemi, w powietrzu, w wodzie, ale także pod ziemią. Bungee jumping, lot balonem, aquazorbing, summertubing, paragliding i wiele innych dyscyplin sprawi, że zapomnisz o wszelkich zmartwieniach, doda Ci energii oraz chęci do życia.

Wejdź na https://regiontatry.sk/ i zakochaj się w Wysokich Tatrach!

 

Artykuł powstał we współpracy z Ministerstwem Transportu i Budownictwa Słowacji.

Zostaw komentarz
Odpowiedź na komentarz użytkownika

Zobacz również

5 pomysłów na wakacje w Polsce dla nastolatków!

12 maja 2022

Nie chcesz, aby całe wakacje Twoich dzieci mijały w domu, ale nie masz pomysłu na to, co latem mogłyby robić nastolatki? Sprawdź więc nasze pomysły na ciekawe aktywności oraz obozy młodzieżowe w Polsce! Wakacje w Polsce dla młodych – o czym warto pom...więcej

Najmniejsze rozmiary płyt grzewczych

26 kwietnia 2022

Indukcyjne płyty grzewcze przebojem wdarły się na szczyt, już od pewnego czasu nie oddając swojej popularności alternatywnym rozwiązaniom. Nowoczesne kuchenki na indukcje charakteryzują się szeroką gamą walorów, która skutecznie przekonuje coraz więk...więcej

Jak kupić dobry rower dla siebie?

26 kwietnia 2022

Rowerowe szaleństwo dotyka wielu osób. Nawet tych, które na co dzień nie mają styczności z regularną aktywnością fizyczną i prowadzą raczej siedzący tryb życia. Ma to wpływ na szeroką ofertę rynkową, w której znaleźć można pojazdy o różnej specyfice....więcej

Jaki rower do jazdy po lesie i w terenie?

26 kwietnia 2022

Nie da się zaprzeczyć, że dla wielu osób jazda na rowerze to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Aktywność na rowerze jest dostępna dla każdego niezależnie od wieku czy upodobań. Trzeba jednak mieć świadomość, że to jaki rower będziemy wybie...więcej