UFC 267 – zapowiedź gali z trzema Polakami


30 października 2021 roku to wielki dzień dla polskich sportów walki. Na najpopularniej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie zawalczy jednego wieczoru aż trzech Polaków! Na gali w Abu Zabi swoje walki stoczą Michał Oleksiejczuk, Marcin Tybura oraz nasz mistrz – Jan Błachowicz. Z kim zawalczą polscy zawodnicy i jakie mają szanse na zwycięstwo? O której godzinie możemy się spodziewać walk? Przedstawiamy zapowiedź 267 gali UFC.

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira (main event)

Cieszyński książe już niedługo po raz drugi stanie w obronie swojego pasa wagi półciężkiej. Po zdobyciu pasa w walce z Dominickiem Reyesem oraz jego obroną w pojedynku z Israelem Adesanyą, przyszła pora na weterana UFC – Glovera Teixeirę. Czego możemy się spodziewać po tej walce?

Brazylijczyk jest niepokonany od pięciu walk, z czego trzy z nich wygrał poprzez poddanie. Ostatni pojedynek, w którym nie zwyciężył to porażka z Coreyem Andersonem w lipcu 2018 roku. Bilans 41 latka to 32 zwycięstwa (18 KO/TKO) oraz siedem porażek (3 KO/TKO) przy czym Polak z ringu wychodził zwycięsko dwudziesto ośmiokrotnie (8 KO/TKO), zaś przegrał osiem razy (2 KO/TKO).

Będzie to bardzo ciekawa i zacięta walka, legalny bukmacher Betfan w roli faworyta zdecydowanie stawia Janka Błachowicza, który w ostatnim czasie jest w naprawdę niesamowitej formie i wydaje się być nie do zatrzymania. Waga tego pojedynku to 93kg i jest main eventem tej gali, walka z racji tego, że odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyć się powinna około północy.

Petr Yan vs. Cory Sandhagen (co-main event)

Poprzez kontuzję oraz niezdolność do walki Aljamaina Sterlinga, w co-main evencie o tymczasowy pas wagi koguciej zmierzą się Petr Yan (15-2) oraz Cory Sandahagen (14-3). Może to być jedna z ciekawszych walk tego wieczoru z tego względu, że mistrzem koguciej wagi Petr Yan już był (po wygranej z Jose Aldo) i przegrał właśnie ze Sterlingiem (poprzez dyskwalifikację za uderzenie kolanem w parterze). Przez te wydarzenie zakończył on świetną serię dziesięciu zwycięstw z rzędu (ostatnia porażka na początku 2016 roku).

Jego przeciwnik Cory Sanhdagen w ostatnim czasie także prezentuję bardzo dobrą formę. W ostatnim czasie pokonał on m.in. byłego mistrza UFC Frankiego Edgara. Tak jak w przypadku Petra Yana, przegrał on z Aljamainem Sterlingiem. Amerykański zawodnik mma pokonał go w pierwszej rundzie przez poddanie. Druga walka wieczoru zapowiada się niezwykle ciekawie.

Marcin Tybura vs Alexander Volkov

Kolejna walka Polaka w karcie głównej, czyli pojedynek Marcina Tybury (22-6) oraz Rosjanina – Alexandra Volkova (33-9). Ewentualna wygrana polskiego zawodnika stworzy mu szansę na wejście do TOP5 w królewskiej dywizji. Będzie to jednak bardzo ciężki pojedynek dla Tybury. Rosjanin jest bardzo doświadczony, jest świetnym stójkowiczem i ma niezłą defensywę. Dobrze radzi sobie także w parterze. Ich walka rozpocznie się po godzinie 21.

Michał Oleksiejczuk vs. Shamil Gamzatov

Kolejna walka z polskim akcentem, czyli starcie Michała Oleksiejczuka (15-4) z Shamilem Gamzatovem (14-0). Walka ta odbędzie się trakcie pojedynków karty wstępnej, po godzinie 17. Będzie to bardzo ciekawe przetarcie dla polskiego zawodnika. Rosjanin, choć ma dobrą serię, będzie to dopiero jego drugi pojedynek w największej organizacji mieszanych sztuk walki. Jest on jednak zdecydowanym faworytem w walce Oleksiejczukiem.

Karta główna

Jan Błachowicz (28-8) vs Glover Teixeira (32-7) 

Petr Yan (15-2) vs Cory Sandhagen (14-3)

Islam Makchahev (20-1) vs Dan Hooker (21-10)

Magomed Ankalaev (15-1) vs Volkan Oezdemir (17-5)

Marcin Tybura (22-6) vs Alexander Volkov (33-9) 

Khamzat Chimaev (9-0) vs Jingliang Li (18-6)

Karta wstępna

Amanda Ribas (10-2) vs Virna Jandiroba (17-2)

Michał Oleksiejczuk (15-4) vs Shamil Gamzatov (14-0) 

Tagir Ulanbekov (12-1) vs Allan Nascimento (18-5)

Zubaira Tukhugov (19-5-1) vs Ricardo Ramos (15-3)

Yaozong Hu (3-2) vs Alen Amedovski (8-2)

Damir Ismagulov (23-1) vs Magomed Mustafaev (14-4)

Albert Duraev (14-3) vs Roman Kopylov (8-1)

Makwan Amirkhani (16-6) vs Lerone Murphy (10-0-1)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest