Co warto zobaczyć w Kanadzie?

Szukając ciekawego miejsca do zwiedzania oraz spędzenia wakacji, coraz częściej wybieramy dalej położone kraje, m.in. Kanadę. Pachnąca syropem klonowym i zachęcająca miłośników sportu zaciekłymi meczami hokeja na lodzie, oferuje przepiękne widoki i jest z pewnością godną uwagi lokalizacją. Co koniecznie należy umieścić na liście „do zobaczenia” przed wyjazdem z Kanady?

Kanadyjska część kontynentu Ameryki Północnej kojarzy nam się raczej ze śniegiem, przechadzającymi się po nim reniferami i wyjącymi w lasach wilkami. Jednak Kanada jest z pewnością krajem, który warto odwiedzić dla jej walorów turystycznych, nowoczesnych miast, gdzie stare wpływy i historia wciąż są widoczne w lokalnych tradycjach, architekturze i przyjaznych mieszkańcach. Zwiedzanie można zacząć od najważniejszych miast – da to początek niezwykłej wyprawie.

Nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od stolicy!

Poznawanie Kanady warto zacząć od stolicy kraju, Ottawy, która nie jest największym miastem, ale ma w sobie pewien urok. Piękna architektura najstarszej części miasta i obiekty takie jak np. wyglądająca jak zamek księżniczki biblioteka parlamentu, przykuwają uwagę każdego turysty. Miasto jest dwujęzyczne, więc nikogo nie dziwią znaki drogowe zarówno w języku angielskim, jak i francuskim. Znajdują się tutaj ważne instytucje edukacyjne, siedziby kanadyjskich banków, instytucji i korporacji. Ottawa jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi miastami, dlatego stanowi świetną bazę wypadową. Co ważne, za ekonomiczną i kulturalną stolicę kraju uznaje się Toronto. To największe miasto Kanady, w którym spotkać można najwięcej grup etnicznych i które rozwija się w ekspresowym tempie. Koniecznie należy zobaczyć arenę hokejową Scotiabank Arena, na której odbywają się najważniejsze mecze, jak również Rogers Centre – oficjalnie uważane za pierwszą arenę wyposażoną w dach, który można całkowicie złożyć. Odbywa się tutaj też wiele międzynarodowych targów i wystaw, które warto zobaczyć. Na szczęście dostępne dziś loty do Kanady umożliwiają wygodne i szybkie dotarcie do najpiękniejszych miejscowości w kraju.

Popularne regiony z ukrytymi walorami

Turyści odwiedzający Kanadę bardzo często chcą też poznać Quebec, który jest największą prowincją kraju. Co roku pojawia się tutaj ponad 30 mln turystów, którzy wpływają na tempo rozwoju tego obszaru. Znajdują się tutaj liczne zabytki, przepiękne tereny zielone oraz restauracje z najsmaczniejszymi lokalnymi produktami, których koniecznie trzeba spróbować. Jeśli zamierzamy zwiedzać zachodnią część kraju, to Vancouver powinno być na szczycie listy miast wartych zobaczenia. Leżące przy ujściu rzeki, z własnym portem i pięknymi parkami, jest jednym z ulubionych miejsc również lokalnych mieszkańców. Chiński ogród, kolekcje totemów przybliżających jedną z piękniejszych sztuk, muzea oraz unikalne pokazy fajerwerków – to tylko nieliczne dostępne tu atrakcje. Położony na wyspach Montreal jest z kolei źródłem historii kraju i niezwykłych wodospadów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest