Tort weselny – jak wybrać ten idealny?

Każda panna młoda chce, aby jej przyjęcie weselne było idealne, ważną kwestią przygotowań jest tort weselny. W kulminacyjnym momencie imprezy eksponowany jest na środku sali. Nowożeńcy kroją go razem, co jest symbolem ich wspólnej, dostatniej i szczęśliwej drogi życia. Zastanawiacie się jak powinien wyglądać i smakować idealny tort?

Jak wybrać idealny tort ?

Kiedyś popularne były torty ze sztuczną bitą śmietaną, nadmiarem ciężkiej masy i lukru. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej się tworzy podobne torty. Coraz częściej, oprócz samego wyglądu, liczą się także jakość składników oraz smak. Obecnie nie trzeba ograniczać się do wyboru tortu z konkretnej oferty sieciowej cukierni.

  • Trzeba trafić w gusta zamawiającego. Powstaje coraz więcej pracowni cukierniczych, które masową produkcję zastępują tworzeniem tortów dostosowanych ściśle do wymagań pary młodej. Cukiernik, którego możemy niekiedy nazwać prawdziwym artystą przed przyjęciem zamówienia, rozmawia z młodą parą na temat ich oczekiwań, a następnie doradza, aby pogodzić wizje obu stron. Dopiero po takiej dyskusji, gdy znane są już gusta nowożeńców, pracownia przystępuje do pieczenia wymarzonego tortu.
  • Detale. Tort musi zapierać dech w piersi, ale odpowiedzialne za takie wrażenie są detale. Do zdobienia tortów często wykorzystywane są żywe kwiaty, a ostatnio popularne są także toppery.
  • Tort powinien być uniwersalny. Wybierając tort, warto wziąć pod uwagę taki, który smakowo będzie najbardziej uniwersalny. Oczywiście zawsze znajdzie się osoba, która nie je lub nie lubi jakiegoś składnika. Nie możemy jednak przy tym wpadać w paranoje, niestety nie dogodzimy wszystkim.
  • Dopasowanie do charakteru wesela. Tort musi być dopasowany do stylu wesela i kolorystyki w niej użytej. Dzięki temu wszystko będzie ładnie i korzystnie wyglądać.
  • Wielkość i liczba porcji. Tutaj musimy dokładnie obliczyć liczbę gości. Na pewno warto zainwestować w kilka dodatkowych kawałków.

Istnieje kilka rodzajów tortów nad, którymi możemy się zastanowić. Oto trzy podstawowe rodzaje tortów:

  • tort Angielski to tort tradycyjny bez stelaża, składający się z minimum dwóch pięter ustawionych jedno na drugim. Jest najczęściej okrągły, rzadziej prostokątny i można go dowolnie udekorować.
  • tort Amerykański. To tort częściej podawany na bankietach i różnego rodzaju jubileuszach. Ma kształt dużego prostokąta, ewentualnie z malutkim tortem w kształcie serca, koła lub kwadratu na górze.
  • tort na stelażu. To kilka niezależnych tortów ułożonych na stelażach.

Tort weselny cena

Cena tortu jest zależna od kilku czynników takich jak: wielkości, smaku oraz rodzaju dekoracji. Ceny najprostszych tortów zaczynają się od 40-50 zł za kilogram, a kończą nawet na kilkuset złotych za kilogram tortu o wyjątkowym smaku i niezwykłym kształcie. Po obliczeniu możemy dojść do wniosku, że tort jest poza naszymi możliwościami. Dobrą propozycją i stosunkowo nową jest tort muffinkowy. To ekonomiczna, ekstremalnie łatwa i bardzo efektowna alternatywa dla tradycyjnego tortu weselnego. Pięknie udekorowane muf finki ustawiane są na specjalnym stojaku, najczęściej w formie piramidy, dzięki czemu z daleka wyglądają jak bogato zdobiony tradycyjny tort. Ceny za jedną zaczynają się od 5 zł, ale przy dużej ilości możemy liczyć na zniżkę.

Figurki na tort weselny

W ofercie wielu cukierni są dostępne figurki na tort adekwatne do praktycznie każdej okazji. Wybór figurek do toru jest ogromny. Mogą one niemal dokładnie przypominać wyglądem państwa młodych. Nie muszą to być również figurki postacie, mogą to być również inne przedmioty. Ciekawym urozmaiceniem są również figurki przygotowane na śluby jednopłciowe czy odnowienie przysięgi małżeńskiej po wielu latach.

Jest co wybierać pośród wielu atrakcyjnych tortów. Warto jednak wybrać idealny, który podoba się nam samym, bo przecież to nasz dzień.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest