Piękna sylwetka Małgorzaty Kożuchowskiej. Sprawdzamy, co jada i w jakich ilościach!

Dla wielu polskich aktorek piękna sylwetka Małgorzaty Kożuchowskiej mogłaby być powodem do zazdrości. Wydaje się, że Kożuchowska nigdy nie miała większych problemów ze swoją wagą – nawet w ciąży prezentowała się znakomicie. Łatwo przez to dojść do wniosku, że aktorka swoją szczupłą sylwetkę zawdzięcza „dobrym genom” – jednak nic bardziej mylnego!

Małgorzata Kożuchowska – jej wiek jest już dojrzały, ale figurę ciągle ma 20-latki!

Kilka lat temu Kożuchowska była w ciąży. Gazety wówczas rozpisywały się o niezwykłej diecie stosowanej przez aktorkę. Była to dieta orkiszowa, której podstawy opracowała żyjąca na przełomie XI i XII wieku mniszka – św. Hildegarda. Wierzyła ona, że orkisz jest najlepszym ze zbóż i przez swoje specjalne właściwości powinien być spożywany codziennie jako „baza” pod resztę produktów. Stosowanie się do tego założenia ma pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia oraz może zmniejszyć ryzyko zachorowalności na szereg różnych chorób.

Warto przy tym zauważyć, że Kożuchowska nie stosowała diety orkiszowej, aby schudnąć. Jak sama twierdzi, nie jest fanką żadnego rodzaju rygorystycznego odżywiania się i raczej stawia na rozsądne podejście do jedzenia. Oprócz kaszy orkiszowej w tamtym okresie spożywała bardzo dużo warzyw oraz owoców.

Kożuchowska i dieta „genowa”

Jakiś czas po tym, jak polskie media obiegła informacja o stosowanej przez aktorkę diecie orkiszowej, „wyciekł” news mówiący o tym, że gwiazda poddała się specjalistycznym badaniom Genodiet. Na ich podstawie tworzy się indywidualny plan odżywiania dla danej osoby oparty na jej profilu genowym. Tak ustalony jadłospis minimalizuje prawdopodobieństwo rozwoju wielu chorób, umożliwia zachowanie odpowiedniej wagi oraz poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Na podstawie genodiety Kożuchowska musiała wyeliminować gluten oraz laktozę. Postawiła również na częste jedzenie, lecz w bardzo małych ilościach.

Małgorzata Kożuchowska – Instagram mówi, co ma na talerzu!

Między swoimi „dietowymi” eksperymentami, aktorka często aktualizowała swojego Instagrama, wrzucając tam zdjęcia tego, co akurat miała na talerzu. I choć wszystkie z zaprezentowanych potraw wyglądały apetycznie, tak niepokojący był fakt, że ilościowo nadawały się one co najwyżej na „przystawkę” przed daniem głównym. Mamy nadzieję, że w istocie była to zaledwie przystawka, ponieważ ciężko jest uwierzyć, że dorosła kobieta mogłaby się najeść tak skromnym posiłkiem. Jednym ze zdjęć, które wywołało największe oburzenie w Internecie była fotografia dania obejmującego niewielki kawałek ryby z kawiorem, kilku pomidorków koktajlowych oraz garści „zieleniny”.

Małgorzata Kożuchowska – obecnie na diecie pudełkowej

Obecnie aktorka pracuje nad filmem, do którego zaprosił ją Patryk Vega. Niestety, jednym z warunków dostania przez Kożuchowską tej roli, jest przejście przez nią na drakońską dietę i zrzucenie sporej ilości wagi. Jest to co najmniej niepokojące, biorąc pod uwagę, że gwiazda już w tym momencie jest bardzo szczupła.

Kożuchowska postawiła na dietę pudełkową, dzięki której nie musi martwić się o samodzielne bilansowanie posiłków nastawionych na niską kaloryczność.

Piękna sylwetka Małgorzaty Kożuchowskiej może zachwycić niejedno oko – widać jednak, że ten efekt nie jest pozbawiony wysiłku aktorki. Nadciągający z Ameryki trend na „chudość” wśród aktorek dotknął też polskie gwiazdy. Mamy tylko nadzieję, że będą one w stanie oprzeć się presji i jednak postawić własne zdrowie na pierwszym miejscu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest