TOP 5 seriali Netflix

Zima trwa w najlepsze i jedyne o czym większość z nas marzy to zawinięcie się w ciepły koc, zaparzenie pysznej gorącej herbaty i zrobienie w weekend konkretnego maratonu serialowego. Całe szczęście mamy coś takiego jak Netflix, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali, z czego część z nich została bezpośrednio przez firmę sfinansowana i wyprodukowana. Produkcje Netflixa są na bardzo wysokim poziomie i osiągają zagęszczenie pomysłów, wątków i postaci, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Lista jest naprawdę długa, ale my pozwoliliśmy sobie wybrać 5 najlepszych seriali, które sprawią, że naprawdę trudno będzie się oderwać w weekend od ekranu.

TOP 5 seriali Netflix – Ranking

5. Narcos

Oglądanie Narcos to jak oglądanie filmu dokumentalnego i intensywnego dramatu w jednym. Serial skupia się na dziejach Pablo Escobara – słynnego kolumbijskiego lorda narkotykowego. Opowiada nie tylko historię kartelu z Medellin, ale zawiera także prawdziwe materiały dokumentalne, które ilustrują, jak kolumbijski handel narkotykami przeniknął do Stanów Zjednoczonych w latach 80. XX wieku.

Brazylijski reżyser José Padilha przedstawił bezcelowość amerykańskiej wojny z handlem narkotykowym i wielkość ceny, którą zapłacili zarówno przestępcy z Kolumbii, jak i władze Stanów Zjednoczonych. Jest to absolutnie fascynujący serial o życiu największego przemytnika kokainy i o walce kryminalistów z wymiarem sprawiedliwości.

maxresdefault 1

4. House of Cards

Ten niezwykle porywający thriller polityczny jest jednym z najważniejszych i jednym z pierwszych produkcji Netflixa, który jest obecnie jedną z najpopularniejszych produkcji na świecie. Pierwszy sezon jest niemalże perfekcyjny pod każdym względem. Widzimy początki zdobywania władzy przez Franka Underwooda, który swoją drogę do prezydentury kraju rozpoczyna od pozycji członka Izby Reprezentantów USA. Na przestrzeni sezonów serial miewał swoje wzloty u upadki, jednak od początku do chwili obecnej udaje mu się trzymać naprawdę dobry poziom. Niekończące się zwroty akcji i trzymająca w napięciu fabuła to to, co powinien posiadać każdy dobry, renomowany serial. Poza tym zawsze przyjemnie jest oglądać Kevina Spacey’ego, który za rolę senatora Underwooda był trzykrotnie nominowany do telewizyjnej nagrody Emmy. Doskonałą kreację głównego bohatera dopełnia wyśmienita obsada, w skład której wchodzą między innymi Molly Parker, Michael Kelly, Reg E. Cathey, Constance Zimmer i Corey Stoll.

592d1e9389818 o

3. Peaky Blinders

Peaky Blinders to brytyjski import licencjonowany w Ameryce wyłącznie przez platformę Netflixa. Serial jest w przybliżeniu brytyjskim odpowiednikiem HBO-wskiego Boardwalk Empire – akcja rozgrywa się mniej więcej w tym samym czasie i na podobnym terenie. Poruszonych jest wiele wątków: druzgocące skutki pierwszej wojny światowej, ubóstwo, przemoc, hazard i gangi. Dramat nie różni się tak bardzo od wielu innych ekranizacji opowiadających o rodzinach przestępczych, jednak ma w sobie coś, co sprawia, że wciąga. Jest bardzo dobrze zagrany i wyreżyserowany z wielką dbałością o detale.

Cillian Murphy wciela się w rolę bossa gangu Tommy’ego Shelby’ego i udowadnia, że świetnie czuje swoją postać, wykorzystując pełnię swoich aktorskich możliwości. W serialu możemy także ujrzeć Toma Hardy’ego, jako fenomenalną drugoplanową postać w 2. i 3. sezonie. Współczesna muzyka i mroczny klimat lat 20. sprawi, że „Peaky Blinders” zachwyci niejednego serialomaniaka.

2. Stranger Things

Ten przerażający i intrygujący powrót do lat 80. w przyjemny sposób przypomni ci o wielu fantastycznych filmach horror czy sci-fi sprzed lat. Obsada jest ubrana w odzież z lat 80., ściany są wyłożone boazerią, telefony są mocno przymocowane do kabli, a dzieci są wolne i śmigają po miasteczku na rowerach, rozwiązując zagadki.

Serial nie opiera się ani na przemocy, ani na elementach gore, natomiast górę biorą dreszczyk i zaniepokojenie. Postaci są bezsprzecznie wspaniałe, a kreacja Wynony Ryder doskonale przedstawia histeryczną matkę, a sceny o matczynej agonii naprawdę emanują autentycznością. Jednak najbardziej fascynującymi i wciągającymi w historię postaciami są najmłodsi bohaterowie, którzy stanowią główny punkt serialu telewizyjnego skierowanego dla widzów dorosłych.

strangerthingsposter 1 1420x670

1. Orange is the New Black

Zdolność Jenji Kohan do komentowania społeczeństwa w humorystyczny sposób jest idealna do opowiedzenia więziennej historii. Orange is the New Black jest tak samo zabawny jak Trawka we wczesnych latach, ale Kohan znalazła sposób na nadanie impetu całej atmosferze tej opowieści. Różnorodna, wciągająca obsada aktorska pełna jest faworytów. Serial żongluje rasistowskimi stereotypami, ale także je przeciwstawia i komplikuje. Gra aktorska jest wspaniała, scenariusz genialny, a fabuła uzależniająca. Co ważniejsze, zmusza nas do kibicowania osobom, które podejmują złe decyzje, dzięki czemu doceniamy fakt, że wszyscy codziennie takie podejmujemy, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Jest to idealny balans między dramatem i komedią, który porusza tematy związane z przywilejami, relacjami klasowymi i międzyludzkimi, ale przede wszystkim można powiedzieć, że jest to serial doskonały w każdym tego słowa znaczeniu.

13457 big

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest