Tania apteka internetowa – czy warto zamówić online?

Współczesne trendy to nie tylko szybko rozwijające się Social Media, ale również rozwój sklepów internetowych. Teraz, przez Internet, można kupić w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz. Szukasz trudno dostępnych przypraw w zwykłych, stacjonarnych sklepach albo witamin, których nie ma w twojej aptece? To nie problem. Rozwój małych, tanich aptek internetowych bije na łep, na szyje. Czy robienie zakupów w internetowych aptekach jest bezpieczne i tanie? Sprawdźmy!

Czy warto kupować leki przez Internet?

Wirtualne apteki mają swoje plusy i minusy. Zdecydowanym plusem jest czas jaki możemy poświęcić na zakupy oraz fakt, że na stronach internetowych każdy lek jest osobno, dokładnie opisany. Będąc na zakupach w aptece często napotykamy kolejki, a dopytywanie o składnik leku i działanie może być krępujące w tłumie niezainteresowanych osób z kolejki. Jeśli chcemy dokładnie poznać co oferuje apteka, przeglądanie jej oferty za pomocą strony internetowej, może być zbawienne. Apteki stacjonarne są z reguły zabudowane, leki podaje aptekarz. Nie mamy bezpośredniego kontaktu z produktami i nie możemy poznać dogłębnie oferty stacjonarnej. Niestety, niech ten plus nie zwiedzie potencjalnego klienta. Apteki internetowe niekoniecznie muszą być tańsze od ich stacjonarnych braci. Jeśli robisz duże zakupy, owszem, twój koszyk może zostać z rabatowany i całość kwoty za zakupy wyniesie konkurencyjną cenę. Większość aptek ma niższe ceny niż na półkach sklepowych, jednak zdarza się, że koszty wysyłki znacznie podbijają cenę. Najlepszym rozwiązaniem, jest kupowanie leków w aktualnych promocjach z dostawą do apteki. Wtedy pomijamy koszty dostawy oraz odbieramy zwykle tańszy i wybrany przez nas samodzielnie towar.

Bezpieczne zakupy przez Internet

Rynek oferuje nam co raz większą gamę suplementów diety, witamin i przeróżnego rodzaju leków. Wiele z nich budzi jednak wątpliwości. Kupując leki lub suplementy, powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić ich dostawcę. Niestety, czasem nie jest to możliwe. Mimo, iż do każdego zakupionego leku dołączana jest etykieta i sposób przyjmowania, musimy kierować się własnym rozsądkiem. Apteki stacjonarne są zawsze bezpieczniejsze od ich internetowej konkurencji. Warto korzystać jedynie z renomowanych, znanych marek. Co to oznacza? Korzystaj jedynie z aptek, które otrzymały zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej na sprzedaż wysyłkową. Jeśli nie jesteś pewny, czy twój sklep jest wiarygodny, zadzwoń i poproś o taką informacje. Drugą oznaką, że twoja apteka posiada odpowiednie zezwolenie, jest logo z białym krzyżykiem i czterema paskami w tle. Po kliknięciu w logo, powinien wyświetlić się wykaz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. To tam, znajdziemy potrzebne informacje na temat każdej apteki, posiadającej uprawnienia i kompetencje do sprzedaży leków poprzez Internet.

Super tania apteka internetowa

Jeśli szukasz naprawdę taniej, dobrej apteki internetowej, nie musisz długo szukać. Pierwsze wyszukiwanie w google podpowie ci, gdzie warto zakupić potrzebne leki i suplementy. Jedną z najbardziej lubianych i licznie odwiedzanych aptek, jest sklep mający swój odpowiednik stacjonarny, doz.pl. Drugim godnym polecenia portalem, jest apteamini.pl. Jeśli szukasz dobrych jakościowo suplementów, warto zaglądać na strony markowe, bezpośrednio zajmujące się sportem, odchudzaniem lub dietetyką. Kupuj jedynie u sprawdzonych sprzedawców. Nie ryzykuj swojego zdrowia na leki, które mogą spowodować spustoszenie w twoim organizmie. Dla porównania cen artykułów wystarczy, że wpiszesz poszukiwany produkt w Internecie, a google sam wyszuka dla ciebie wszystkie możliwe oferty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest