Tabletki do zmywarki — czym kierować się przy ich wyborze?

Dodano:28.02.2022 08:02
Udostępnij

Zmywarka to zbawienie dla wielu — szczególnie w kuchniach tych osób, które nie lubią tracić czasu na zmywanie naczyń. Aby jednak mogła ona nienagannie spełniać swoją rolę, niezbędne będą dobre tabletki do zmywarki. Jak wybrać najlepsze? Na co zwrócić uwagę? O tym poniżej, zachęcamy do lektury!

Jak wybrać najlepsze tabletki do zmywarki?

Kapsułki do zmywarki dostać można dziś niemal w każdym hipermarkecie i sklepie internetowym. Nie każde z nich jednak są warte uwagi. Przed Tobą pierwszy zakup? A może już jakieś testowałeś, lecz nie spełniły one Twoich oczekiwań? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych, sprawdź, na co zwracać uwagę.

Jedno- czy wielofunkcyjne tabletki do zmywarek?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje tabletek do zmywarek. Podzielić je można przede wszystkim ze względu na działanie, jakie zapewniają. Najczęściej wyróżnia się kostki do zmywarki jedno- lub wielofunkcyjne.

Jednofunkcyjne kapsułki do zmywarki ukierunkowane są wyłącznie na mycie naczyń. Ten wariant najczęściej jest najtańszy, jednak nie oznacza to, że jest najkorzystniejszy. Trzeba bowiem dokupić do nich również sól i płyn nabłyszczający, aby myte w zmywarce naczynia naprawdę były nieskazitelnie czyste.

Lepszym, choć odrobinę droższym rozwiązaniem są wielofunkcyjne tabletki do zmywarki. Tego typu produkty nie tylko myją naczynia, ale również zapewniają im niesamowity blask, jednocześnie zmiękczając wodę. Tak skondensowane działanie to czystość i brak osadów, jak i dłuższe działanie urządzenia, w którym nie odkłada się kamień.

Najlepsze kapsułki do zmywarki a ich skład

Funkcjonalność kapsułek w największej mierze zależy od ich składu. Czego w nim szukać, aby się nie zawieść ich działaniem? Powinny składać się z:

  • polikarboksylanów, które zapobiegają osadzaniu się brudu;
  • związków wybielających na bazie tlenu, zabijających grzyby i bakterie;
  • niejonowych środków powierzchniowo czynnych, niezbędnych do walki z tłuszczem;
  • fosfonianów, które zmiękczają wodę;
  • enzymów, usuwających zabrudzenia organiczne;
  • kompozycji zapachowej.

Z takimi elementami w składzie kapsułki do zmywarki usuną nawet najtrudniejsze zabrudzenia, w tym przypalone jedzenie czy osad z kawy i herbaty.

Cena adekwatna do jakości

Zanim skusisz się na tabletki do zmywarki tylko dlatego, że są w promocji, upewnij się, że warto. Bardzo często te najpopularniejsze warianty wcale nie są najlepszymi. Weź pod uwagę wyżej wymieniane aspekty i nie daj się ponieść emocjom, a zakup z pewnością okaże się trafiony.

Zwróć uwagę również na ilość kapsułek w danym opakowaniu a ich cenę. Może okazać się, że rozsądniejszym wyborem będzie większe opakowanie, które wychodzi korzystniej cenowo niż np. dwa małe. W ten sposób oszczędzisz pieniądze, ale i czas, jaki straciłbyś na ponownych zakupach.

Wszystko jasne? W takim razie czas na zakupy! Kieruj się powyższymi wskazówkami, a się nie zawiedziesz. Powodzenia!

Zostaw komentarz
Odpowiedź na komentarz użytkownika

Zobacz również

5 pomysłów na wakacje w Polsce dla nastolatków!

12 maja 2022

Nie chcesz, aby całe wakacje Twoich dzieci mijały w domu, ale nie masz pomysłu na to, co latem mogłyby robić nastolatki? Sprawdź więc nasze pomysły na ciekawe aktywności oraz obozy młodzieżowe w Polsce! Wakacje w Polsce dla młodych – o czym warto pom...więcej

Najmniejsze rozmiary płyt grzewczych

26 kwietnia 2022

Indukcyjne płyty grzewcze przebojem wdarły się na szczyt, już od pewnego czasu nie oddając swojej popularności alternatywnym rozwiązaniom. Nowoczesne kuchenki na indukcje charakteryzują się szeroką gamą walorów, która skutecznie przekonuje coraz więk...więcej

Jak kupić dobry rower dla siebie?

26 kwietnia 2022

Rowerowe szaleństwo dotyka wielu osób. Nawet tych, które na co dzień nie mają styczności z regularną aktywnością fizyczną i prowadzą raczej siedzący tryb życia. Ma to wpływ na szeroką ofertę rynkową, w której znaleźć można pojazdy o różnej specyfice....więcej

Jaki rower do jazdy po lesie i w terenie?

26 kwietnia 2022

Nie da się zaprzeczyć, że dla wielu osób jazda na rowerze to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Aktywność na rowerze jest dostępna dla każdego niezależnie od wieku czy upodobań. Trzeba jednak mieć świadomość, że to jaki rower będziemy wybie...więcej