Stylistyka – w co się ubrać na pierwszą randkę?

Odkąd strój oprócz swojej pierwotnej roli (ochrona przed zimnem), zaczął świadczyć o statusie, przynależności i w końcu guście osoby, która go nosi – wiele z nas codziennie długo zastanawia się co założyć. Pierwsza randka jest niecodzienną okazją, dlatego chcemy aby nasz strój zrobił jak najlepsze wrażenie.

Poniżej przedstawiam kilka porad, które, mam nadzieję, pomogą podjąć tę ważną decyzję:

1. Ubraniowe decorum – niemal we wszystkich poradach, dotyczących wyboru stroju, pojawia się zasada dobrania odpowiedniego stroju do okazji. Oczywiste jest, że do opery nie należy zakładać legginsów, a na mecz piłkarski sukni balowej. Jednak o tej zasadzie zawsze warto pamiętać, bo czasem lepiej zrezygnować z koszulki ulubionego zespołu na rzecz zwiewnej sukienki, jeśli zostałaś zaproszona na kolację do eleganckiej restauracji.

2. Pierwsze wrażenie jest ważne – nawet jeśli widujecie się na co dzień, to randka jest czymś więcej niż przypadkowym spotkaniem w windzie. Ważne jest, aby nie pozostawić wrażenia, że się za kogoś przebrałaś, żeby zachować swój styl i jednocześnie, aby strojem pokazać, że osoba, z którą się spotykasz, jest na tyle wyjątkowa, że warto było wybrać na tę okazję coś specjalnego.

3. Ubranie jest świetne, tylko jeśli świetnie się w nim czujesz! Podczas wybierania stroju należy pamiętać o komforcie. Jeśli nie czujesz się dobrze w spódnicach, ubierz na spotkanie dżinsy, są uniwersale. A w zestawieniu ze szpilkami i elegancką bluzką, wyglądają lepiej niż niejedna spódnica. Pamiętaj, że jeśli nie czujesz się swobodnie w ubraniu lub uważasz, że nie wyglądasz w nim korzystnie – podczas spotkania będziesz myślała tylko o tym, żeby się przebrać, zamiast skupić się na towarzyszu.

4. Strój to wizytówka – jeśli idziesz na spotkanie z przyszłym mężem, prawdopodobnie będziecie wspominali ten dzień do końca życia, więc warto zadbać o odpowiedni strój, abyś nie musiała opowiadać wnukom, że na pierwszą randkę z ich dziadkiem założyłaś bluzę z Pikachu (chyba że odbyła się na zlocie graczy Pokemon Go).

5. Wyróżniaj się! Dzisiaj, kiedy większość osób kupuje ubrania w najpopularniejszych sieciówkach, trudno jest być oryginalnym. Ciężko skomponować oryginalny zestaw, kiedy wszyscy ubierają się niemal tak samo. Jednak pamiętaj, że dobrze wyróżnić się z tłumu. Najlepiej służą temu dodatki, np. etniczne kolczyki lub szalona torebka.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest