W co się bawić z 2 latkiem?

Zabawa z dzieckiem to nie tylko sposób na zorganizowanie mu czasu i zabicie nudy. Bawienie się wpływa również na rozwój psychofizyczny dziecka, więc warto wybierać odpowiednie zabawy, ponieważ u 2-latków wszystkie nabyte w tym okresie umiejętności wpływają na jego dalszy rozwój. 2-letnie dzieci mają w sobie pełno energii, ich sprawność ruchowa ulega znacznej poprawie, co widać na przykład po ich próbach rzucania i chwytania różnych przedmiotów. Czasami jednak rodzicom brakuje pomysłu na to, w co się bawić ze swoją pociechą. Zatem w co się bawić z 2-latkiem?

Zabawa w przyklejanie

Do tej zabawy niezbędny jest kolorowy papier samoprzylepny, nożyczki oraz biała kartka. Z kolorowego papieru należy wyciąć różne kształty, na przykład słońce, drzewa, domy, chmury. Zabawa polega na tym, by 2-latek przyklejał te kształty na białą kartkę i tworzył z nich obrazek. Można również powycinać z papieru różne figury geometryczne, jak koła, kwadraty, czy prostokąty i pokazać dziecku jak stworzyć z nich różne kształty, takie jak na przykład samochody, domy, płot czy zwierzęta.

Pękające bańki mydlane

Chyba nie istnieje 2-latek, który nie lubi patrzeć na bańki mydlane. Z tego względu dobrym sposobem na zabawę jest puszczanie dziecku baniek mydlanych, za którymi będzie mógł biegać i je przebijać. Do tej zabawy najlepiej wybrać miejsce, gdzie jest dużo wolnej przestrzeni, by zaaferowany bańkami 2-latek nie wpadł na coś i nie zrobił sobie krzywdy.

Lepienie z plasteliny

Dzieci w wieku 2 lat bardzo lubią wszelkiego rodzaju zabawy manualne. Dlatego warto zainwestować w plastelinę i bawić się z dzieckiem w lepienie różnych kształtów. Maluch może lepić kulki, wałki o różnej wielkości i grubości, które będzie mógł ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób różne kształty.

Pieczątki z ziemniaków

To bardzo prosty sposób na świetną zabawę z 2-latkiem. Do jej zorganizowania potrzebne są duże ziemniaki, nóż, farby plakatowe i kartka papieru. Za pomocą noża należy przekroić ziemniaki na pół i na każdej połówce wyciąć jakiś wzór, np. koło, serce, czy trójkąt, które następnie zamoczone w farbie, dziecko będzie mogło odbić jak pieczątkę na kartce. 2-latkom z pewnością spodoba się tworzenie w ten sposób rozmaitych obrazków.

Pomysłów na to, w co się bawić z 2-latkiem jest wiele. Dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata, więc podoba im się większość zabaw. Co jednak ważne, 2-latkowie dość szybko się nudzą, dlatego warto często zmieniać zabawy, by dziecko zbyt prędko nie straciło nimi zainteresowania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest