Trwałe prostowanie włosów – na czym polega i ile kosztuje?

Codzienne prostowanie włosów może być uciążliwe, czasochłonne, a uzyskany efekt jest krótkotrwały i przez to nie zawsze zadowalający. Dodatkowo codzienne traktowanie włosów prostownicą źle wpływa na ich kondycję. Wysoka temperatura potrafi spalić włosy, które po pewnym czasie stają się suche i matowe. Na szczęście są inne sposoby na gładkie, proste włosy i to na dłużej niż jeden dzień. Żeby móc to osiągnąć można zdecydować się na ich trwałe prostowanie. Wśród takich metod wyróżniamy keratynowe i chemiczne prostowanie włosów.

Keratynowe prostowanie włosów

Zabieg ten jest wykonywany z użyciem keratyny, czyli podstawowego budulca włosów, skóry i paznokci. Za pomocą prostownicy ustawionej na wysoką temperaturę wtłacza się ją do wnętrza włosów, by wypełniła każdy znajdujący się w nich ubytek i w ten sposób je odbudowała. Trwa to mniej więcej od dwóch do czterech godzin. Sprawia to, że stają się one odżywione, pełne blasku i co najważniejsze gładkie i proste. Włosy przestają się puszyć, są bardziej podatne na układanie i zachwycają niezwykłą miękkością. Co ważne, keratynowe prostowanie włosów nie wymaga użycia chemicznych substancji, a jedynie tych naturalnych, które nie niszczą kosmyków. Zabieg ten świetnie sprawdzi się na włosach wcześniej farbowanych, rozjaśnianych oraz zniszczonych, więc zła kondycja włosów nie dyskwalifikuje możliwości jego wykonania, co jest dużym plusem. Szczególnie sprawdzi się u osób, których włosy są puszące się, przesuszone i niechcące się układać.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się od trzech do pięciu miesięcy, po tym czasie włosy znowu zaczną się kręcić. Przy czym wpływ na trwałość ma typ włosa, który jest sprawą indywidualną. Gęste i grube włosy mogą być mniej podatne na dany zabieg, za to na cienkich sprawdzi się idealnie. Nie znaczy to jednak, że posiadaczki tych pierwszych powinny z niego rezygnować.
Koszt takiego zabiegu zależy od długości i grubości włosów, a także od tego gdzie zdecydujemy się go wykonać, samodzielnie w domu czy w salonie fryzjerskim. U fryzjera zapłacimy średnio 150 zł za włosy krótkie, 250 zł za te średniej długości i około 350 zł za długie. Chociaż niekiedy ceny potrafią być dużo wyższe, wszystko zależy od tego jaki salon wybierzemy.

Chemiczne prostowanie włosów

Wykonywane jest za pomocą specjalistycznych środków chemicznych, takich jak przykładowo płyn prostujący i utrwalacz, które przechodzą do wnętrza włosa i rozbijają znajdujące się w nim mostki siarczkowe. Odpowiadają one za naturalny skręt włosa, więc po zabiegu tracą zdolność do kręcenia się i stają się proste. Czas trwania tego zabiegu wynosi średnio od trzech do pięciu godzin. W odróżnieniu od metody keratynowej, ten sposób prostowania włosów może je zniszczyć. Dlatego też nie jest polecany przy włosach świeżo farbowanych, już zniszczonych, rozjaśnianych oraz ogólnie osłabionych. Wykonanie tego zabiegu dyskwalifikuje również wykonana wcześniej trwała ondulacja.

Efekt chemicznego prostowania włosów utrzymuje się od około trzech do czterech miesięcy. Po upływie tego czasu zaczynają się na nowo falować oraz stają się być widoczne odrosty, więc jeśli chce się utrzymać efekt gładkiej tafli, należy zabieg powtórzyć.
Koszt tej metody prostowania znowu zależeć będzie od indywidualnych cen salonów fryzjerskich. Na włosach krótkich trzeba liczyć się z kosztami oscylującymi w granicach 150 zł, na średniej długości 180 zł, a na długich około 250 zł.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest