Jak rozpoznać psychopatę? Z pozoru normalny facet a w rzeczywistości

Z czym kojarzy Ci się określenie psychopata ? Seryjny zabójca albo przeraźliwa postać z horroru ? Niestety nie tylko na ekranie możesz mieć kontakt z psychopatą, w życiu codziennym też możesz go spotkać. Jesteś oszukiwana, pozbawiona godności, szacunku, okłamywana.

Psychopata może kryć się w Twoim partnerze,mężu, sąsiedzie lub w koledze z pracy. Przekraczać zasady moralne przez nie stosowne, zachowanie jak zdrady małżeńskie, finansowe i emocjonalne zaniedbywanie rodziny, najczęściej nie naruszając prawa karnego. Osoba charakteryzująca się walką, chęcią rywalizacji , bezwzględności i umiejętności naginania reguł na swoją stronę.

Sprawdź jakie elementy świadczą o tym, że mężczyzna może być psychopatą

Psychopaci, od razu nie atakują, na początku znajomości grają miłą, zabawną, sympatyczną osobę. Ich największa broń to stawienie drugiej strony pod ścianą, dzięki której otrzymują to, czego chcą. Jak nie wkręcić się w grę z psychopatą, kilka rad jak rozpoznać psychopatę, bądź czujna.

1.Kłamanie to dla niego przyjemność

Piękny uśmiech, maślane spojrzenie, pełna gotowość do pomocy to tylko jego środki do osiągnięcia celów. Plączą się w swoich kłamstwach, na każde pytanie odpowiadają nieśmiało, chowają wzrok w ziemię, unikają kontakau wzrokowego. Zaczynają się uśmiechać, grać niewinną osobę. Psychopata dąży do uzyskania kontroli nad bliskimi. Może nawet uciekać się do szantażowania otoczenia samobójstwem czy próby odebrania sobie życia, co pozwala mu uzyskać natychmiastowe potwierdzenie, że nadal kontroluje partnerkę lub rodzinę. Psychopaci żyją tak, jakby istniała wyłącznie chwila obecna.

2.Czarujący, aż do bólu

Jeśli czasem wydaje ci się, że facet jest za bardzo czarujący, coś może być nie tak. Psychopaci wykorzystują swój ogromny urok, aby dostać to, czego chcą i manipulować drugą osobą jak marionetką.

3.Jego sytuacja finansowa lub zawodowa od lat jest mocno niestabilna

Nie odczuwa skruchy, choć potrafi doskonale ją udawać. Nie jest zdolny do prowadzenia uporządkowanego życia, brania odpowiedzialności za swoje czyny. Za to każdy swój postępek potrafi usprawiedliwić.

Jest zaborczy i władczy

Jeśli facet bardzo szybko chce przenieść Wasz związek na wyższy poziom i denerwuje się, gdy Ty wolisz zwolnić tempo, powinnaś raczej się z tego związku wycofać. Jego zaborczość i władczość nie wróżą dobrze na przyszłość.

Gdy ma zły humor wyżywa się na innych

Nigdy nie daje napiwków, wyrzuca śmieci na chodnik i twierdzi, że sprzątanie leży w kwestii miasta, a gdy ma zły humor wyżywa się na innych? Uciekaj!

Źle odnosi się do obcych ludzi i zwierząt

Mówi się, że jeśli chcesz poznać kogoś naprawdę, patrz jak traktuje tych, którzy nie mają mu nic do zaoferowania. Dla psychopatów są oni zazwyczaj obiektem kpin lub pogardy.

Wyżej wymienione aspekty to tylko niektóre przykłady, które mogą świadczyć o tym, że nasz partner nie jest odpowiednią dla Nas osobą. Dlatego lepiej dmuchać na zimne niż żałować toksycznej relacji!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest