Pierścionek zaręczynowy – czyli najmodniejszy wzór 2018

Lato to sezon ślubów jak i zaręczyn, jednak wybór pierścionka zaręczynowego bywa problematyczny. Jaki pierścionek wybrać i na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy – białe czy żółte złoto?

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, na której nie warto oszczędza, ponieważ oprócz swej głębokiej symboliki ma również zdobić ręce Pań. Jednak nie musimy tracić naszych całych oszczędności aby zadowolić ukochaną. Uniwersalne, ponadczasowe wzory mogą być strzałem w 10, jednak dajmy również szansę nowoczesnym wzorom. W modzie nadal utrzymuje się białe i różowe złoto, które są dobrym wyborem dla Pań, które nie przepadają za złotymi dodatkami. Również ciekawym rozwiązaniem jest łączenie kruszców takich jak łączenie białego złota z żółtymi złotem ozdobione niewielkimi kamieniami. Takie rozwiązanie pomimo minimalnej formy potrafi mocno zwrócić na siebie uwagę. Klasyczne żółte złoto nadal pozostaje w modzie i potrafi zawalczyć o swoją pozycję na rękach kobiet w Polsce.

Kształt i kolor a pierścionek zaręczynowy

Jednak to nie kruszec jest najważniejszy, zwróćmy również uwagę na kształty i kolory zwłaszcza jeśli chodzi o kamienie. Pierścionki z kamieniami są niezwykle modne, żadna z Pań nie chciałaby być obdarowana pierścionkiem z cyrkonią dlatego postawmy jednak na klasyczne kamienie takie jak szmaragd, szafir, rubin, ametyst, cytryn, topaz czy diament. Szlif kamienia również nie jest bez znaczenia, delikatne formy takie jak łza, owal czy szlif okrągły wydają się być najbardziej neutralne a za razem uwielbiane przez panie. Łączenie szlifów i kolorów potrafi nadać pierścionkowi zaręczynowemu charakteru i wyróżnić go na tle innych pierścionków.

Otwarte pierścionki

Nietypowymi formami są pierścionki otwarte, które przypadną do gustu każdej fance minimalizmu. Pierścionki te posiadają otwartą przestrzeń, wyglądem bardziej niż koło przypominają np. podkówkę jednak zachowują swoją stabilność na palcu. Zazwyczaj oba końce takiego pierścionka mają zdobienia a pomiędzy zdobieniami znajduje się otwarta przestrzeń. Takie pierścionki niezwykle delikatnie podkreślają kobiecą dłoń.

Klasyczne rozwiązanie

Jubilerzy próbują zachwycić nas ażurowymi wykończeniami, liczną ilością kamieni czy nowoczesnym designem, jednak najbardziej klasyczne rozwiązania zawsze pozostaną ponadczasowe. W całym pierścionkowym szaleństwie czasami najprostsze i najskromniejsze formy bywają najlepszym wyborem, jednak i te wzory nie zawsze należą do najtańszych ze względu na jakość, kamień jak i złoto, z którego zostały wykonane.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zapewne Panowie jak i niektóre Panie często zadają sobie pytanie, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Warto zapamiętać taką informację na przyszłość – tradycyjnie palec serdeczny u prawej dłoni to palec, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Jednak musimy pamięta, że w zależności od kraju, kultury czy osobistych preferencji coraz częściej możemy spotkać kobiety noszące pierścionki zaręczynowe na palcu serdecznym lewej dłoni.

Moda a preferencje

Warto planowanie zaręczyn rozpocząć od zaczerpnięcia informacji od wybranki tak, aby nie łatwo odkryła nasze intencje tj. poprosić osobę z rodziny lub przyjaciółkę, aby podpytała o preferencje naszej drugiej połowy czy podczas wspólnych zakupów przejść się do jubilera na przykład pod pretekstem zakupu prezentu dla osoby z rodziny. Takie białe kłamstwo będzie lepszym wyjściem niż obdarowanie kobiety pierścionkiem, który nie będzie pasować do jej preferencji.

Na rynku znajdziemy sporo wzorów pierścionków do wyboru dlatego decyzję nad pierścionkiem zaręczynowym podejmijmy na spokojnie, bez pośpiechu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest