Obrazy z krajobrazem – wybierz widok, który odmieni Twój wystrój

Kojący ruch fal na morzu, głęboka zieleń leśnych pagórków, a może górskie wierzchołki o lśniących od śniegu szczytach? Jakie krajobrazy najlepiej na nas oddziałują? Jakimi pejzażami chcielibyśmy się cieszyć każdego dnia bez względu na to, gdzie mieszkamy? Obraz z malowniczym widokiem to świetny sposób na to, by nadać aranżacji wyjątkowego charakteru.

Wiele dekoracyjnych trendów przychodzi i odchodzi, ustępując miejsca nowym modom. Są jednak pewna rozwiązania, na które można zdecydować się zawsze, bo zawsze znakomicie się prezentują. Z pewnością jednym z nich jest ukazujący malowniczą naturę obraz. Krajobraz, który będzie pasował do naszego wystroju, lub taki, z którym wiążą się miłe wspomnienia, wprowadzi całkowicie nową jakość do mieszkania. Odpowiednio dobrane płótno, w mgnieniu oka pozwoli nam zyskać piękną i odświeżoną aranżację. Wachlarz kompozycji, na jakie możemy się zdecydować, jest naprawdę szeroki, co spróbujemy przedstawić na przykładzie zebranych poniżej inspiracji.

Malunki, rysunki i fotografie: pejzaże w różnych odsłonach

Obraz krajobraz

Ścienna dekoracja, jaką zawiesimy w pokoju, może się prezentować bardzo różnorodnie. Do wyboru są z pewnością fotografie. Zdjęcia kolorowe, czarno-białe o silnych kontrastach światłocieniowych lub w odcieniu sepii pozwolą nam się cieszyć wiernie odzwierciedlonymi pejzażami. Utrzymane w szarościach przedstawienia będą się znakomicie prezentować w industrialnej stylizacji, z kolei takie imitujące starodawną fotografię możemy zawiesić w wystroju retro. Na uwagę zasługują jednak nie tylko takie propozycje. Dużą popularnością cieszą się także malarskie kompozycje. Tutaj do wyboru są pejzaże olejne, które odznaczają się dużą dozą realizmu, lub akwarelowe widoki o płynnych i delikatnych formach oraz stonowanej palecie barw. Mówiąc o malarskich obrazach, musimy przywołać jeszcze pełne ekspresji szkice i ryciny, które cieszyły się dużą popularnością przed wynalezieniem fotografii. Obraz z tak zaprezentowanym pejzażem będzie pasował jak ulał do biura lub gabinetu urządzonego w tradycyjnym stylu.

Zaskakujące widoki pochodzące z odległych zakątków świata

Obraz krajobraz górski
https://muralo.pl

Powiedzieliśmy, że bogactwo przedstawień jest naprawdę imponujące, ale najlepiej będzie to widać na konkretnych pejzażach, jakie teraz przywołamy. Jeśli kochamy podróżować w odległe zakątki i poznawać nowe miejsca lub marzą nam się dalekie wyprawy, ale ciągle odkładamy je na później, zebrane tutaj widoki okażą się być znakomitym pomysłem na ozdobienie salonu czy sypialni. Dla jednych staną się przypomnieniem dalekich wojaży, innych zmotywują do wycieczki.

Zaczniemy od pustynnych przedstawień. Złote, usypane z piasku pagórki o pofałdowanych od wiatru grzbietach będą pasować jak ulał do wystroju urządzonego w kolorach ziemi. To świetny pomysł na uzupełnienie aranżacji w duchu eko. Z kolei widok prezentujący kontrastujące ze sobą granatowe niebo i czerwoną pustynię sprawdzi się tam, gdzie brakowało do tej pory wyrazistej dominanty w przestrzeni. Drugą naszą propozycją będzie także egzotyczny obraz: krajobraz górski, pochodzący jednak nie z naszego kraju ani nie z naszego kontynentu, lecz z Azji. Chińskie góry, przypominające sięgające chmur kamienne słupy, wprowadzą wyjątkowy klimat do wystroju. A jeśli jesteśmy miłośnikami takiej zaskakującej natury, mogą nam się spodobać także wizerunki afrykańskich baobabów porastające sawannę.

Krajobraz idealnie dopasowany do aranżacyjnego stylu

Obraz krajobraz z lotu ptaka

Jeśli wciąż zastanawiamy się, jaki pejzaż wybrać, zainspirujmy się stylem, jaki panuje w naszym mieszkaniu i postawmy na korespondujący z przestrzenią obraz. Krajobraz dopasowany do wystroju zagwarantuje nam doskonały efekt aranżacyjny. O jakie rozwiązania nam chodzi? Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym stylom, które cieszą się największym zainteresowaniem.

W wystroju urządzonym w duchu eko lub urban jungle, gdzie nowoczesny design łączy się z bujną, zieloną roślinnością, na ścianie znakomicie będzie się prezentował leśny widok. Pokryte drzewami pagórki widziane z lotu ptaka lub skąpana w porannym słońcu leśna polana wprowadzą do pokoju przytulny i miły dla oka klimat. Choć płótno zadrukowane jest także na krawędziach, w związku z czym oprawa nie jest niezbędna, taki widok warto ująć w drewnianą ramę. Marynistyczna stylizacja z kolei nie obejdzie się bez przedstawienia rozszalałego morza. Spienione fale o białych grzywach zdynamizują wystrój i wprowadzą do niego odrobinę dzikości. Możemy postawić na samą naturę lub wybrać kompozycję z latarnią morską. Musimy wspomnieć także o stylu skandynawskim. Tutaj jak ulał będą pasować strome fiordy lub wizerunki drewnianych, pomalowanych na czerwono domków znajdujących się nad brzegiem górskiego jeziora.

Nie ograniczajmy swojej fantazji. Ozdabiając mieszkanie, śmiało sięgajmy po takie akcenty, które wprowadzą wyrazisty charakter do wnętrza. Egzotyczny pejzaż, rozszalały żywioł, a może malarska kompozycja pełna artyzmu? Inspiracji z pewnością nie zabraknie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest