Jak naprawdę wygląda noc poślubna?

Współcześnie noc poślubna pary młodej traci znaczenie i charakter, jaki miała kiedyś – często nie jest pierwszą spędzoną wspólnie nocą w ogóle. Niekiedy wykończonym obowiązkami przyjęcia weselnego, natężeniem emocji i wspólną zabawą małżonkom brakuje już sił.

Jak naprawdę wygląda noc poślubna i jak spędzić ją w niezapomniany sposób?

Tradycja zmieniała się na przestrzeni lat, jednak zwykle dziewczyna, której zależało na korzystnym społecznie zamążpójściu musiała zachować dziewictwo. Współcześnie nie ma wymogu przedmałżeńskiej czystości, choć niektóre pary decydują się dobrowolnie na taki krok. Niekiedy małżeństwa nie konsumuje się w noc poślubną. Wynika to z faktu nadmiernego upojenia alkoholem lub zwykłego zmęczenia. Zdarza się, że para woli bawić się do rana z gośćmi lub zdąży się pokłócić w trakcie przyjęcia. Noc poślubna bywa jedną z wielu – bardzo często przyszli małżonkowie decydują się na wspólne mieszkanie przed sformalizowaniem związku. Wówczas zbliżenie traci na tajemniczości, lecz istnieją sposoby na to, by mimo wszystko okazało się wyjątkowe.

Ważnym elementem jest pogodzenie się z myślą, że nie wszystko ułoży się zgodnie z planem. Nacisk na spełnienie wyidealizowanej wizji może nałożyć na parę dużą presję i całkowicie zepsuć nastrój. Zdrowa doza dystansu i humoru nigdy nie zaszkodzi. Flirt warto zacząć w trakcie wesela, jeśli nie uniemożliwia tego zajmowanie się gośćmi. Głębokie spojrzenia, muśnięcia i pocałunki pozwolą powoli zbudować napięcie i sprzyjającą atmosferę. Do wprowadzenia się w odpowiedni nastrój świetnie nada się muzyka – własna składanka z ulubionymi utworami doskonale uzupełni noc poślubną. Dbałość o szczegóły, takie jak oświetlenie, przeniesienie panny młodej przez próg czy romantyczne akcesoria zbudują niezapomniany klimat. Równie istotne są doznania wizualne, dlatego warto specjalnie na tę okazję kupić zmysłową bieliznę. Wiele zależy od indywidualnych preferencji pary.

Popularnym trendem staje się filmowanie i fotografowanie nocy poślubnej, lecz wciąż budzi on niemałe kontrowersje. W końcu niezależnie od okazji najważniejszą wartością pozostaje wspólne cieszenie się bliskością i celebrowanie miłości.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest