Trening 2 razy dziennie

W zawrotnym tempie życia niewiele osób może pozwolić sobie na wykonywanie treningu kilka razy w tygodniu, mimo to istnieją pełni zaparcia sportowcy, którzy chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty, ćwiczą nawet 2 razy dziennie. Zazwyczaj taka częstotliwość treningów dotyczy ludzi zajmujących się zawodowo sportem. Przeprowadzanie ćwiczeń 2 razy dziennie wymaga dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości kalorii oraz mikroskładników, ale także należytej regeneracji ciała i mięśni.

Jak wygląda trening 2 razy dziennie?

Każda z trenowanych partii ciała powinna odpocząć przed kolejnymi ćwiczeniami około 48 godzin, ćwicząc codziennie, łatwiej jest rozplanować aktywność fizyczną poszczególnych mięśni. Czas pomiędzy wykonywanymi treningami jest bardzo istotny, aby zapewnić organizmowi właściwą regenerację, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie rozłożenie wysiłku na poranek i wieczór.

Żeby mieć siłę na późniejszy trening w ciągu dnia staraj się wypoczywać, jeśli twoja praca zmusza cię do ciągłego ruchu, ta metoda ćwiczeń nie będzie dla ciebie adekwatna. Aktywność fizyczna dwa razy dziennie to dobre rozwiązanie dla osób zajmujących się na co dzień pracą biurową, ponieważ prościej znaleźć im czas na rozluźnienie i odbudowę tkanek mięśniowych. Eksperci twierdzą, że odbywanie treningu dwa razy dziennie nie może trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Jak nie doprowadzić do przemęczenia organizmu?

Taki plan ćwiczeń musi być dobrze zrównoważony, niech jeden trening będzie intensywny, a drugi bardziej rozluźniający i rozciągający ciało. Nie ma problemu, jeśli podzielisz aktywność fizyczną na ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Dwa ostre treningi mogą doprowadzić do zespołu przetrenowania, który wiąże się z przewlekłym, uporczywym zmęczeniem, brakiem motywacji, stanami depresyjnymi, zmianami neurohormonalnymi czy zmianami progu mleczanowego. Niezbędne jest właściwe odżywianie, posiłki powinny być złożone z odpowiedniej proporcji białka, tłuszczów i węglowodanów.

Cięższy trening lepiej jest przeprowadzać jako pierwszy, ze względu na to, że łatwiej będzie ci dać z siebie więcej energii. Nie wolno również zapominać o nawadnianiu organizmu, bez dostarczania należytej ilości płynów mięśnie są osłabione, bardziej podatne na uszkodzenia i ciężej im się odbudowywać. Celem odzyskania energii, całkowitej regeneracji mięśni oraz ułatwienia sobie kolejnych treningów trzeba zadbać o prawidłową dawkę snu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest