Największe atrakcje Dubaju, gdzie wszystko jest naj

Jeszcze 50 lat temu Dubaj był miastem pustynnym, stosunkowo biednym. Boom związany z odkryciem w tym rejonie ropy naftowej sprawił, że dziś to najbogatsze, najpiękniejsze, najbardziej ociekające złotem miasto na świecie. I oczywiście miasto skrywające największe atrakcje turystyczne.

1. Burj Khalifa – najwyższy budynek świata. Jego wysokość to aż 828 metrów. To architektoniczne dzieło sztuki robi naprawdę niezwykłe wrażenie „schodów do nieba”. Wewnątrz znajdziemy luksusowe sklepy, restauracje, hotele i najwyżej położony na świecie basen. Niezwykły widok rozciąga się ze szczytu budynku. Aby się tam dostać, nie trzeba wędrować po setkach schodów. Niesamowicie szybka winda dojeżdża na szczyt Burj Khalifa zaledwie w minutę.

2. Metro w Dubaju wcale nie jeździ pod ziemią, niemniej z niewiadomego powodu zwane jest metrem, a nie pociągami czy tramwajami. Ale nie na tym zasadza się jego wyjątkowość. Otóż metro to jest całkowicie zautomatyzowane, sterowane komputerowo i nie potrzebuje maszynisty. Oznacza to, że wsiadając do pierwszego wagonu, sami możemy poczuć się jak maszynista, a oglądanie miasta z tej perspektywy na pewno będzie niecodziennym doznaniem.

3. Centrum sportów zimowych na środku pustyni w Dubaju to rzecz naprawdę niezwykła. W mieście, w którym temperatura nigdy nie spada poniżej zera, w galerii handlowej (!) Mail of the Emirates można dosłownie wytarzać się w śniegu, ulepić bałwana, pojeździć na nartach lub sankach. I chociaż śnieg nie jest dla nas niecodziennym widokiem, warto zobaczyć, jak wygląda śnieżna zima na środku pustyni.

4. Sklepy w Dubaju to raj dla tych, którzy kochają zakupy i mają pieniądze. W Dubaju sklepy dosłownie ociekają luksusem. Znajdziemy tu najdroższe i najbardziej luksusowe towary na świecie. To właśnie tam sprzedawane są trufle kosztujące blisko 1000 dolarów za sztukę. W Dubaju znajduje się Dubai Mall – największa galeria handlowa na świecie.

zjednoczone emiraty arabskie 2

5. Wyspy Palmowe, czyli sztuczne wyspy uformowane w kształt symetrycznych palm to swego rodzaju cud świata. To tu znajdują się ekskluzywne rezydencje najbogatszych mieszkańców Dubaju i całego świata. Wiele firm ma tu swoje siedziby. Z pewnością praca w takim otoczeniu jest czystym luksusem. Nie brak tu także naprawdę luksusowych hoteli. Nie gdzie indziej tylko w Dubaju hotele mają sześć, a czasem nawet siedem gwiazdek.

rktoman 3

6. Targ złota to niezwykły widok. Warto tam pójść i nacieszyć oczy. W Dubaju sprzedaje się dziennie aż 200 kg złota, a na całym bazarze jest go ponoć aż 9 ton! Można tu kupić zarówno proste bransoletki, cienkie łańcuszki, jak i bardzo elegancką, wręcz ekskluzywną biżuterię. Gram złota w Dubaju kosztuje około 100 zł, ale ceny uzależnione są od wielu czynników i oczywiście trzeba się targować, przecież to kraj arabski.

7. Dubaj jest miastem stosunkowo młodym, liczy sobie zaledwie 50 lat, ale już doczekał się swojego muzeum. Warto udać się do Muzeum Dubaju, by zobaczyć, jak wyglądało życie jego mieszkańców przed odkryciem ropy naftowej.

zjednoczone emiraty arabskie 5

8. Meczet Dżumejra – jedyny meczet, do którego mogą wchodzić osoby niebędące muzułmanami. To niezwykła okazja do poznania „od kuchni” muzułmańskiej kultury i tradycji, przewodnicy oprowadzający turystów po meczecie odpowiadają nawet na trudne i krępujące pytania.

Odwiedzając Dubaj, nie można zapominać, że to kraj islamski. Obowiązują tu inne zasady niż znane nam z Europy. Publiczne okazywanie sobie uczuć jest całkowicie zakazane. Kobiety dla własnego bezpieczeństwa powinny zrezygnować z samodzielnego poruszania się po mieście. Warto też zapoznać się z arabską etykietą, zwrócić uwagę na obowiązujące stroje. A najlepiej udać się do Dubaju z biurem podróży. Profesjonalnie przygotowana wycieczka to gwarancja udanej zabawy i przywiezienia do domu niecodziennych wrażeń. W końcu to Dubaj – najbogatsze miasto świata.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest