Idealny płaszcz na wiosnę

Chociaż pogoda z każdym dniem zdaje się być bardziej przychylna, a coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do pozbycia się z garderoby grubych, ciepłych ubrań, na naprawdę wysokie temperatury będziemy musieli jeszcze poczekać. Mimo, że zimowe kurtki nie będą nam już potrzebne, przez najbliższe tygodnie raczej nie obejdziemy się bez cienkiego, wiosennego płaszcza.

Jakie płaszcze będą modne tej wiosny?

Wraz z nadejściem nowego sezonu z zainteresowaniem śledzimy rozpoczynające się trendy. Szczególnie wiosną zależy nam na odświeżeniu garderoby. Po długiej i ponurej zimie z radością stawiamy na wyrazisty kolor i odważny wzór. To samo robią projektanci, proponując nam kolorowe, energetyczne, wiosenne stylizacje. Bez wątpienia płaszcz gra w nich pierwsze skrzypce. W tym sezonie królować będą intensywne, nasycone odcienie. Najmodniejsze są krótkie płaszcze na wiosnę, których długość kończy się przed kolanem. Choć w kwestii kroju panuje spora różnorodność, najczęściej spotykamy modele z dość dużymi, wywijanymi kołnierzami i podkreślającym talię wiązaniem w pasie. Wiosenne płaszcze są o wiele bardziej stylowe i szykowne niż ich zimowe odpowiedniki. Nadają sylwetce lekkości i wdzięku. Pasują zarówno do spodni, jak i do spódnicy, czy sukienki. W zależności od upodobań, można je łączyć z codziennymi oraz bardziej eleganckimi stylizacjami. Duży wybór najmodniejszych płaszczy znajdziesz tutaj: https://quiosque.pl/plaszcze-damskie.html

Czym kierować się wybierając płaszcze na wiosnę?

Oprócz modnego koloru i podkreślającego atuty figury kroju, warto pamiętać również o funkcjonalności. Wiosenna pogoda potrafi płatać figle. Intensywny wiatr, zacinający deszcz, grad, a po nim znów bezchmurne niebo. Z tym wszystkim musimy mierzyć się niemal codziennie. Ważne, aby nasz strój był dobrany do warunków atmosferycznych i nadążał za szybko zmieniającą się aurą. Wiosenny płaszcz nie może być zbyt ciężki i gruby, powinien jednak być wystarczająco ciepły, aby sprostać kaprysom pogody. Świetnie, jeśli będzie wykonany z wodoszczelnego lub przynajmniej nie przemakającego zbyt szybko materiału. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model posiada kaptur. Jeśli nie, z pewnością będziemy musieli nosić ze sobą parasol.

Dobrze również zastanowić się, do jakich stylizacji będziemy go wykorzystywać. Jeśli równie często nosimy sportowe, jak i eleganckie stroje, powinniśmy wybrać uniwersalny model, który będzie do nich pasował. Dzięki temu unikniemy konieczności kupowania dwóch różnych płaszczy. Jeśli Ty również poszukujesz wiosennego płaszcza, zajrzyj na: https://quiosque.pl/Znajdziesz tam wiele ciekawych modeli.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest