Najmodniejsze trendy w dekoracjach weselnych

Wiosna to początek bardzo intensywnego sezonu ślubnego. Wybieramy swoją wymarzoną suknie, tworzymy listę gości, planujemy posiłki i.. śledzimy trendy, które zainspirują nas do stworzenia niezapomnianej dekoracji i aranżacji weselnej. Z myślą o tym wyjątkowym dniu w twoim życiu, sprawdziliśmy jakie są obecne trendy w branży i które z nich możesz wykorzystać na swojej uroczystości.

1. Świeże, polne kwiaty

Po prawdziwej eksplozji trendów związanych ze sztucznymi wiązankami i dekoracjami, czas na powrót do natury. Wśród jasnych barw przyszła pora na wiązanki, oparte na polnych, dzikich kwiatach. Drewno i zieleń doskonale komponują się z lekkimi, zwiewnymi sukienkami Panny Młodej oraz typowo wiejskim stylem weselnym. To one nawiązują do wiecznie żywego stylu vintage i inspirują się otaczającą nas naturą. Jeśli więc planujemy ślub w plenerze, w górach lub niedaleko pola pełnego zbóż lub kwiatów – rustykalny trend może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Urokiem polnych kwiatów jest ich różnorodność, nieregularność i dowolność łączenia – maki urzekają swoją barwą, a irysy symbolizują wiarę i nadzieję. Ponadto, zapach naturalnych roślin docenią gości zasiadający przy wspólnych stołach.

Dekoracja ślubna w województwie śląskim – tylko Fabryka Floral Decorations!

W przypadku takiej formy dekoracji warto postawić na firmę, która zadba nie tylko o same bukiety, ale przede wszystkim przyczyni się do dłuższej świeżości i trwałości roślin. Tu z pomocą przyjść może https://fabrykafd.pl/ , która swoje usługi oferuje na terenie województwa śląskiego (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze itp).

Głównym celem firmy jest dostarczyć produkt wyjątkowy, a aranżacyjne aspiracje traktują jak wyzwania. Komponują tak, aby Parze Młodej dać poczucie wyjątkowości tego jakże ważnego dla nich dnia. Dzięki indywidualnemu podejściu do oczekiwań w ramach bezpłatnych konsultacji tworzą spersonalizowane aranżacje, zaskakujące wszystkich gości!

Fabryka Floral Decorations zajmuje się kompleksową obsługą dekoracyjną. Wykonują: stylizację wnętrz kościołów i sal; przyozdobienia samochodów ślubnych; całościową oprawę florystyczną Pary Młodej i Świadków. Chętnie działają również w obrębie aranżacji okolicznościowych, czy tych nastawionych na eventy i wydarzenia tematyczne.

wedding 3930359 1280

2. Wysokie dekoracje

Zawieszone na suficie girlandy, pokaźne lampy, naturalne deski. Przestronne sale zyskują na swojej popularności właśnie dzięki owemu trendowi, który mocno propaguje dekorację nasufitową. Jeśli więc wybrana przez nas sala wykazuje potencjał w tym obszarze, warto zastanowić się jaka forma ozdób będzie najodpowiedniejsza.
Styl glamour preferuje kryształy, ozdobne i szklane żyrandole oraz marmurowe gzymsy. Styl wiejski postawi na wyraźne, masywne belki oraz bluszcz, nieśmiało owinięty wzdłuż kolumn. W stylu rustykalnym główne skrzypce odegrają kwiaty i naturalne dekoracje, inspirowane naturą.

3. Dekoracje na stole

Od wielu lat niesłabnący trend, stawiający na nawet najmniejsze dekoracyjne drobiazgi. Bukiety kwiatów ustawione na środku każdego stołu, jednokolorowe serwetki, ozdobne sztućce, kryształowe kieliszki, świeczki i półmiski z ozdobnymi wykończeniami. Trend ten nawiązuje do dawnych, królewskich kolacji, które oprócz imponujących dań, ozdobione były obrusami w hafty czy zastawą stołową udekorowaną w ręcznie malowane wzory. To jaki styl ozdoby wybierzemy zależy od pozostałych elementów na sali. Najistotniejsze jest, aby zachować spójność i wiodącą myśl przewodnią.

3

4. Pióra

Niczym w latach 20-tych poprzedniego wieku – pióra wracają do łask. Wykorzystywane są w bukietach, ozdobach na głowę przyszłej Panny Młodej oraz dekoracjach stołu. Trend ten inspirowany jest stylem boho, który z kolei swoje korzenie ma w indiańskich elementach. Frędzle, koronki, łapacze snów i omawiane piórka, stanowią niezwykle ciekawy i z pozoru niecodzienny punkt naszej dekoracji. Coraz częściej wykorzystuje się je do zaproszeń ślubnych lub biżuterii. Dmuchawce i pióra jeszcze długo pozostaną w symbolice lekkości i dziewczęcości, dlatego jeśli planujesz powiedzieć sakramentalne “tak” w tym roku – postaw na dekoracje z kolorowych lub jednobarwnych piór!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest