Myjka do okien czyli jak dobrze i szybko umyć okna?

Problem brudnych szyb, dotyka każdego mieszkańca domu jak i mieszkania. O ile mycie okien w wielu polskich domach wygląda podobnie, nie wszędzie mamy taki sam brud do umycia. W miastach, gdzie ilość spalin sięga zenitu a smog osiada się na szybach, mycie okien jest ciężkim wyzwaniem. Czasami mycie okien tradycyjnymi metodami, nie pozbawia ich z całkowitego brudu oraz pozostawia smugi. Czasochłonna praca niejednej pani domu, może być zastąpiona poprzez myjkę do okien karcher. Sprawdźmy jak ona działa!

Sposób na czyste okna bez smug

Sposobów na mycie okien, jest nieskazitelnie wiele. Możemy dla przykładu użyć sklepowego płynu do mycia szyb wraz z domowymi ściereczkami. Producenci oferują również chusteczki nawilżające do okien, które są wcześniej nawilżone odpowiednim środkiem czyszczącym. Wystarczy przemyć szybę chusteczką i pozostawić do wyschnięcia. Inną metodą jest użycie ściereczek do szyb z mikrofibry, które po wcześniejszym namoczeniu lepiej zmyją brud, niż zwykłe tkaniny. Nasze babcie również miały swoje sposoby na mycie okien. Używały wody z cytryną, płynu do mycia naczyń i wody z octem, który przez krótki czas, wydzielał bardzo charakterystyczny zapach. Niestety, wiele z tych sposobów może okazać się nieskuteczna, w walce ze smugami. Niektórzy, przecierają dodatkowo okna papierem, inni zaś powtarzają tą czynność aż do uzyskania szyby bez przecieków. W walce z brudem na dużej liczbie szyb przyjdzie nam specjalne urządzenie, expressowa myjka do okien karcher.

Dlaczego myjka do okien karcher

Mycie okien myjką do szyb jest prostą i przede wszystkim szybką czynnością. Jeśli mieszkasz w domu, z duża ilością okien lub myjesz je stosunkowo często, warto zastanowić się nad zakupem myjki. Urządzenie składa się z dwóch części. Do zakupu jest dołączany akumulator, ładowarka, spryskiwacz oraz środek do czyszczenia okien. Mycie rozpoczynamy od rozpryskania szyby z odległości 20 cm przeznaczonym do tego płynem. Drugą czynnością jest przejechanie w miejscu umiejscowienia środku, ssawką. Po tych czynnościach szyby powinny być umyte. Głównymi zaletami urządzenia jest prostota i dużo szybsze mycie tą metodą, od innych sposobów. Dodatkowo, karcher myjka nie zajmuje dużo miejsca i nie wymaga konieczności użycia dodatkowych środków czyszczących czy miski na wodę. Myjki nie pozostawiają smug, a samo oczyszczanie urządzenia odbywa się jedynie za pomocą wylania brudnego płynu z pojemnika. Myjka do okien jest również ekonomiczna, co ucieszy nie jedną z nas. Producent zapewnia koncentrat karcher do urządzenia, dzięki czemu sprzątanie jest tańsze. Sposób mycia okien zapewnia także suche i czyste dłonie.

Zasady mycia okien

Jeśli sprzątasz swoje mieszkanie i zdecydujesz się na umycie okien pamiętaj, że nawet największe chęci mogą być zniwelowane, poprzez nadmierne nasłonecznienie. Co to oznacza? Wraz z piękną pogodą, mycie okien nie wychodzi. Dotyczy to głównie środka czyszczącego, który w momencie spryskania szybko zasycha na szybie, a to za sprawą gorących promieni słonecznych. Płyn pozostawia smugi oraz zacieki, które mogą nas zniechęcić do dalszej pracy. Pamiętaj, aby myć okna w temperaturze umiarkowanej lub w chwili, kiedy słońce jest jeszcze daleko. Mycie okien to nie tylko szyby. Ramy okienne, zwłaszcza w kolorze białym również powinny być umyte. Zanieczyszczenia możemy usunąć dowolnym środkiem myjącym, uzależnionym od materiału ramy okiennej. Jeśli nie chcesz pobrudzić szyby w trakcie mycia ramy, musisz odwrócić kolejność. Okna powinnyśmy myć najpierw od ram, dopiero potem przejść do szyb.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest