Moda miejska dla kobiet – wygodny plecak zamiast torebki

Masz już dosyć tego, że nie mieści Ci się wszystko w torebce? A może męczy Cię noszenie kilku toreb – na laptopa, na zakupy, na podręczne drobiazgi? Zastanów się – czy plecak nie będzie dobrym wyjściem? W perspektywie długiego dnia na mieście, plecak wygrywa z tradycyjną torebką w przedbiegach!

Wielu z nas takie rozwiązanie może wydawać się zbyt młodzieżowe lub wręcz niekobiece. Takie myślenie to jednak błąd! Oferta większości sklepów, które proponują tego typu asortyment, kieruje go także do kobiet, i to stylowych kobiet. Do tego – wcale niekoniecznie w bardzo młodym wieku.

Główne zalety plecaków

Moda miejska stawia na pierwszym miejscu funkcjonalność, wygodę oraz praktyczność rozwiązań odzieżowych. Plecak wpisuje się w ten nurt idealnie. Zastanówmy się, czemu może być on lepszą opcją niż torebka?

1. Trwałość

Ponieważ plecaki są zazwyczaj wykonane z mocniejszych materiałów niż torebki, które często bywają jednak delikatne – możesz być pewna, że taki nabytek w miejskim stylu posłuży Ci znacznie dłużej niż niejedna z nich. Wiąże się to ze znaczną oszczędnością, gdyż nie będziesz musiała uganiać się po sklepach co sezon w poszukiwaniu nowego modelu.

2. Ergonomia i wygoda

Ciężka torebka, wisząca długo na jednym ramieniu – to istny koszmar dla kręgosłupa. Jeżeli do tego dodamy buty na obcasie – uzyskujemy wybitnie niekorzystne warunki, które przy dłuższym powtarzaniu się, mogą skutkować bólami pleców. Jeżeli zdecydujesz się na plecak – ciężar będzie rozłożony symetrycznie na obydwa ramiona.

3. Uniwersalność

W odróżnieniu od torebek, które narzucają pewne (nieraz bardzo konkretne) wymogi stylistyczne pozostałym częściom ubioru, plecak aż takich wymagań nie stawia. Wystarczy, że będzie pasować do ogólnego klimatu Twojego outfitu. Typowy miejski plecak adidas można komponować na wiele różnych sposobów – będzie się dobrze prezentować w różnych casualowych stylizacjach. Plecak producenta takiego, jak adidas będzie z pewnością pomysłem do rozważenia.

4. Ceny

Porządny plecak (również skórzany) można kupić już za około 100 PLN. Jeżeli nie zależy nam na bardzo rozpoznawalnej marce producenta – koszty stają się jeszcze niższe. Przekonaj się sama i prześledź oferty sklepów internetowych, oferujących tego typu dodatki.

Na koniec naszego wyliczenia dodajmy, że plecak nie musi być wcale wyłącznie szkolnym tornistrem (jak może się nam stereotypowo kojarzyć) lub dużym plecakiem na wyprawę górską (trekkingowym).

adult back view backpack beautiful 443417

Plecak i torebka w jednym

Plecaki miejskie dostępne są w bardzo wielu odmianach i stylach. Vintage? Boho? Styl klasyczny? A może nawet retro? Równie szeroka jest oferta plecaków skórzanych. Niektóre z nich mają suwak między ramiączkami – co umożliwia szybkie przekształcenie niewielkiego plecaka w torebkę, noszoną tradycyjnie na jednym ramieniu.

Plecak nie musi też oznaczać prostej i banalnej stylistyki. Szczególnie wersje Boho wyróżniają się ciekawymi wzorami i kolorystyką – głównie ze względu na swoje hipisowskie nawiązania, roślinne nadruki lub żywe kolory.

Praktyczna przewaga plecaków

Jeżeli nie jesteś wciąż pewna, czy plecak miejski to coś dla Ciebie, nie bój się eksperymentować. Paradoksalnie – w plecaku może być łatwiej utrzymać porządek niż w torebce, ze względu na dużą ilość kieszeni, kieszonek oraz większą ilość miejsca do zagospodarowania wewnątrz.

Odrobina luzu i swobody, z jakimi wiąże się większość plecaków to przecież podstawa stylu miejskiego, w który doskonale odnajduje się praktycznie każda z nas – niezależnie od wieku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest