Karta Multisport-jak ją zdobyć

Karta Multisport jest coraz bardziej popularnym sposobem wynagradzania czy premiowania swojego pracownika. Zgodnie z kultem i modą zdrowego trybu życia jest to bezapelacyjnie najbardziej popularna i opłacalna forma dla wszystkich miłośników sportu. Wraz z pojawieniem się karty pojawiły się pytania.

Karta Mulisport – czym jest i jakie daje możliwości?

Zanim odpowiemy na to pytanie – kilka faktów dotyczących karty Multisport. To dzięki niej jesteśmy w stanie wejść do ponad 4000 obiektów sportowych w Polsce, bez limitowanego czasu i narzuconych ilości wejść. Intensywność treningów, rodzaj sportu czy wybór godzin uczęszczania na dany obiekt jest dowolny. Zarówno fan aerobiku, basenu, sauny, ścianki wspinaczkowej czy sztuk walki może korzystać z owej karty. By sprawdzić, które obiekty czy siłownie są w programie Benefit Systems wystarczy wejść na oficjalną stronę www.

Rodzaje kart Multisport:

● Multisport plus, która nie ma żadnych ograniczeń. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do 4000 obiektów, na terenie całej Polski (w tym w 25 dyscyplin sportowych)
● Multisport classic, która ma ograniczenie 1/dziennie wizyty w odpowiednim klubie.Używając jej możemy wejść do 2000 obiektów na terenie kraju (w tym mniej niż 25 dyscyplin sportowych).
● Multisport multiactive z ograniczeniem na daną ilość wejść w miesiącu. Upoważnia do wejścia do 1700 obiektów sportowych ( w tym 20 dyscyplin sportowych).

csm benefit e2b3c879f0

Aktywacja tych kart nie jest konieczna, a korzystanie z niej jest dostępne zaraz po pierwszym dniu okresu rozliczeniowego ( za który, co oczywiste, została opłacona). Oprócz wersji “sport” powstają nowe, opierające się na gastronomii czy kulturze. Wszystkie one działają na tej samej zasadzie i zdobyć je można w dokładnie ten sam, prosty sposób.

Multisport obiekty

Obecnie jest ponad 4000 obiektów, które uczestniczą w programie Multisport. Wymienienie ich graniczy z cudem, dlatego najlepiej udać się na oficjalną stronę BenefitSystems. Tam, w zakładce wyszukiwarki obiektów, możemy odszukać odpowiednie miejsce, które odpowie naszym potrzebom. Wyszukiwarka pomoże nam odszukać miejsce, które jest najbliżej naszej lokalizacji. Warto też, w wybranej placówce, zapytać o honorowanie karty lub odszukać symbolu/loga na stronach internetowych danych obiektów.

Obecnie w programie uczestniczą największe obiekty w kraju, takie jak: Fitness Academy we Wrocławiu, My Fitness Place w Krakowie czy Step by step w Gdańsku.

Brzmi świetnie, ale gdzie taką kartę dostać ?

Na wstępie trzeba zaznaczyć iż karta jest imienna. Oznacza to, że wraz z jej okazaniem należy pokazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Kupowanie zatem karty od kogoś, zwłaszcza z niewiadomego źródła, jest bezcelowe i raczej nie uda się Wam z niej skorzystać.Kartę podpisujemy i okazujemy z dokumentem tożsamości za każdym razem, gdy chcemy z niej skorzystać. Najłatwiej więc na zadane pytanie odpowiedzieć: zatrudnić się w firmie, która oferuje kartę w postaci benefitu.

Karta nie jest skierowana dla osób indywidualnych i nie ma możliwości zakupienia jej tylko dla siebie w np. danym klubie fitness. Cały program docelowo założony jest dla firm, które zatrudniają minimum 5 pracowników. Koszt takiej karty uzasadniony jest od wyboru pakietu i ilości pracowników, którzy biorą udział w programie. Warto dodać iż karta może być współfinansowana przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych lub ze środków obrotowych danej firmy.Oznacza to, iż kartę multisport wręcza pracodawca, który w tej formie wynagradza czy profituje Twoją pracę.

Karta Multisport cena

Tak jak wspominaliśmy powyżej – cena karta uzależniona jest od kilku czynników, takich jak np. ilość osób uczestniczących w programie, czy sposób rozliczania. Oczywiste jest iż im więcej chętnych, tym oferta jest atrakcyjniejsza. Opłacanie karty następuje tylko poprzez pośrednictwo pracodawcy. Oznacza to iż firma “pobiera” pewną kwotę, a następnie dostarcza ją do BenefitSystems. Dla przykładu Karta Multisport Plus, bez limitu wejść, to koszt około 160zł miesięcznie. Jeśli firma podpisuje współpracę i zgłasza większość ilość chętnych – cena spada. Niektóre firmy finansują kartę samodzielne i całkowicie. By uzyskać konkretną, indywidualną ofertę, najlepiej skontaktować się bezpośrednio przez telefon lub formularz kontaktowy, zamieszczony na stronie.

Karta Multisport Dziecko oraz karta MultiSport dla osoby towarzyszącej

Karta MultiSport Dziecko to specjalna oferta, skierowana dla dzieci do 15 roku życia. Dzięki niej, każde dziecko, uzyska dostęp do wybranych obiektów basenowych. Warto zaznaczyć, że ta karta obejmuje tylko pływalnie.

Znajdziemy w niej 3 pakiety:

● MultiSport Plus Dziecko – obejmująca dzieci do 15 roku życia, pozwalająca na kilkukrotnego korzystania z basenów w ciągu dnia. Obejmuje ok 550 obiektów.
● MultiSport Classic Dziecko – karta dla dzieci do 15 roku życia, które chcą korzystać z 450 basenów na terenie kraju. Daje możliwość jednokrotnego korzystania z obiektów w ciągu dnia.
MultiActive Dziecko- karta do 15 roku życia, upoważniająca do kilkukrotnego korzystania z basenów, w ciągu miesiąca.

Oprócz niej stworzono też tzw. kartę KIDS, która obejmuje szerszy zakres usług, takich jak zajęcia ze sztuk walki, groty solne, lodowiska, ściany wspinaczkowe i oczywiście, wspomniane już baseny.

Tak oto, dodatkowo w ofercie KIDS mamy:

● MultiSport Plus Kids – skierowana dla dzieci poniżej 15 roku życia, dająca możliwość kilkukrotnego korzystania z programu w ciągu dnia. Obejmuje około 1500 obiektów, w tym 8 dyscyplin sportowych
● MultiSport Classic Kids – skierowana również dla dzieci poniżej 15 roku życia. Posiadanie jej upoważnia do jednokrotnego korzystania z 700 obiektów, w ciągu dnia.
● MultiActiv Kids – karta do 15 roku życia, dająca możliwość korzystania z programu kilka razy w ciągu miesiąca. Ilość wejść uzależniona jest od indywidualnych ustaleń i obejmuje 600 obiektów.

W przypadku MultiSport dla osoby towarzyszącej, oferta nie różni się od oferty skierowanej do pracownika. Dzięki niej,uzyskujemy dla naszych najbliższych, pełną usługę partnerską.

Aby uzyskać którąś z powyższych kart, należy skontaktować się z Działem Kadr w swojej firmie i zgłosić chęć przystąpienia. Warto zaznaczyć iż jeden pracownik może zgłosić chęć korzystania z 3 kart dla dzieci i jednej karty dla osoby towarzyszącej. Nie można jednak skorzystać z wyżej wymienionej oferty, jeśli nie posiadamy wykupionej karty Pracowniczej.

Co jeśli zgubię Kartę Multisport?

Jak już wspominaliśmy – każda karta jest imienna i wykupiona indywidualnie. Oznacza to iż korzystanie z niej bez odpowiedniego dokumentu tożsamości jest niemożliwe (o dokumentach tożsamości mówimy poniżej). Jeśli karta była zamawiana i opłacana za pomocą platformy online, możesz poprosić o jej duplikat, zaznaczając tym samym iż poprzednia kart została skradziona lub zgubiona. Nowa karta powinna pojawić się w Twoich rękach w przeciągu 5 dni roboczych.

Czy mogę zrezygnować z programu?

Oczywiście. Aby zrezygnować z uczestnictwa, lub wybranej karty, należy taką chęć zgłosić w swojej firmie. Pamiętajmy jednak iż im więcej osób rezygnuje, tym cena karty i oferta dla firm może ulec zmianie.

Dokument tożsamości, a karta Multisport

Okazanie dowodu tożsamości jest konieczne, jeśli chcemy skorzystać z obiektu, należącego do programu. Pod mianem dokumentu rozumiemy zarówno prawo jazdy, jak i dowód, paszport, legitymację służbową, studencką lub szkolną. Co ważne – nie przyjmuje się żadnych identyfikatorów służbowych. Jeśli z pakietu korzysta dziecko przed 7 rokiem życia, niewymagany jest żaden dokument.

multisport

Wady karty Multisport

Największą wadą programu jest konieczność zatrudniania określonej liczby pracowników. Oznacza to iż małe, startujące przedsiębiorstwa nie mogą z niego skorzystać, a chętni pracownicy muszą pogodzić się z faktem iż program nie jest skierowany dla nich. Dodatkowo obecność w programie wiąże się z dodatkowymi opłatami, co dla pracowników etatowych nie zawsze jest atrakcyjne. Cena karty zależy od wielu czynników, nie zawsze zależnych od nas.

Zalety karty Multisport

Jest to niewątpliwie atrakcyjny system nagradzania i promowania zdrowego trybu życia wśród pracowników. Atrakcyjne placówki i indywidualne oferty zachęcają do ruchu i aktywności szeroko rozumianej. Cena, w przeliczeniu na ilość wejść, jest atrakcyjna i autentycznie zachęca do próbowania nowych rzeczy. Zwłaszcza, jeśli do danej dyscypliny chcemy zachęcić naszych najbliższych, czy własne dzieci. Wybór placówek jest ogromny, w związku z czym znalezienie miejsca blisko naszego domu czy pracy jest wyjątkowo łatwe. Warto dodać iż osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych mogą korzystać z takich kart, co obecnie jest mocno konkurencyjną opcją na rynku. Karta Multisport jest świetnym wyborem w dużych miastach, w których chętnie i często korzystamy z tzw. rowerów miejskich. Dzięki tej karcie możemy korzystać z roweru przez całą godzinę, w ciągu jednego dnia.

Tak, wiemy, że zdobycie jej jest utrudnione, dlatego w internecie obecnie roi się od prób sprzedaży czy kupna takiej karty. Zgodnie z regulaminem Benefit Systems działania tego typu są niezgodne z regulaminem. Kupowanie kart czy powierzanie pieniędzy niewiadomemu sprzedawcy jest sporym ryzykiem, bowiem karta może okazać się nieważna, lub zapisana na inne dane osobowe. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest zapytać pracodawcę o możliwość przystąpienia do programu. Przy odrobinie szczęścia karta trafi w nasze ręce w okazjonalnej cenie i co najważniejsze: legalnie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest