Kalendarz księżycowy, czyli jak żyć zgodnie z rytmem natury

Funkcjonowanie w zgodzie z rytmem natury staje się coraz bardziej popularnym sposobem na życie. W końcu już nawet w starożytności ludzie wiedzieli, że dopasowanie podejmowanych przez siebie działań do faz przyjmowanych przez Księżyc ma naprawdę duże znaczenie. Warto mieć tego świadomość i wiedzieć, jakie czynności zaleca się wykonywać w czasie pierwszej lub ostatniej kwadry księżyca, jak również podczas pełni i nowiu. Dowiedz się czym jest kalendarz księżycowy, jak go interpretować oraz w jaki sposób w oparciu o niego żyć zgodnie z rytmem natury!

Czym jest kalendarz księżycowy?

Kalendarz księżycowy określany jest również mianem kalendarza lunarnego. Oparty jest na fazach Księżyca. Wprowadzony przez taki kalendarz rok księżycowy składa się z 354 dni, które podzielone są na dwanaście miesięcy. Nazwy poszczególnych miesięcy przyjmują określenia, którymi nazywa się znaki zodiaku.

Jak wykorzystać kalendarz księżycowy?

Istnieje wiele odmian kalendarzy księżycowych. Jest chociażby specjalny kalendarz księżycowy ogrodnika, który podpowiada kiedy wykonywać kolejne czynności ogrodowe. Dzięki niemu można sprawdzić w jakim momencie najlepiej jest posiać lub posadzić rośliny, przycinać je, pielęgnować, nawozić, podlewać, plewić czy zbierać.

Niebagatelne znaczenie kalendarz księżycowy ma również dla podejmowanych przez nas zabiegów kosmetycznych. Jeśli zwraca się uwagę na kalendarz księżycowy włosy są bardziej błyszczące, bujne i lepiej wypielęgnowane. Wiadomo bowiem kiedy jest najlepszy czas na ich mycie, podcinanie czy farbowanie. Tak to prawda – kalendarz księżycowy podpowiada kiedy warto udać się do fryzjera.

Analiza faz księżyca pozwala określić najbardziej korzystny czas także na: sprzątanie i wietrzenie domu, przygotowywanie przetworów, wizytę u dentysty, wykonywanie zabiegów medycznych oraz szczepień, rozpoczynanie diety odchudzającej, czy też wychodzenie z nałogów. Planując wykonywanie którejś z tych czynności warto sprawdzić kalendarz księżycowy i dowiedzieć się czy siły z kosmosu będą wtedy bardziej, czy też mniej sprzyjające.

Dlaczego warto żyć w zgodzie z rytmem natury?

Oparcie swoich działań na fazach Księżyca to skuteczny sposób na ulepszenie swojego życia. Możesz się o tym sam przekonać. Wystarczy, że poznasz najważniejsze zalety, jakie niesie za sobą odkrycie siły jaką posiada naturalny rytm natury i otaczającego nas świata:

  • obserwowanie ruchu gwiazd i Księżyca pozwala wybrać najlepszy moment na podejmowanie decyzji, które mogą odmienić nasze życie
  • wykonanie pewnych działań w odpowiedniej chwili zwiększa ich efektywność oraz skuteczność
  • życie w zgodzie z rytmem Księżyca wzmacnia siły fizyczne i witalne, korzystnie wpływa na zdrowie, przyśpiesza proces leczenia, jak również zwiększa skuteczność zażywanych leków
  • to sposób na oderwanie się od współczesnego świata, który pędzi do przodu i jest nastawiony na konsumpcjonizm oraz ciągły wyścig szczurów
  • pozwala odkryć uroki codziennego życia oraz odzyskać równowagę psychiczną i duchową

Badania potwierdzają, że Księżyc ma znaczenie dla właściwego funkcjonowania świata przyrody. Jednocześnie pełni niebagatelną rolę w naszym życiu. Warto zdawać sobie z niej sprawę i wykorzystywać ją jako naturalnego sprzymierzeńca. Osoby wierzące w działanie kalendarza księżycowego doskonale wiedzą, kiedy jest najlepszy czas na podejmowanie określonych decyzji, dzięki temu zwiększają swoje szanse na odniesienie sukcesu. Dołącz do nich również Ty i na własnym przykładzie przekonaj się o skuteczności działania siły jaką Księżyc wysyła w wszechświat.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest