Depilacja brazylijska – sprawdzamy zasady, cenę i opinie

Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych ogółem. Niektórzy wykonują ją codziennie, a inni raz w miesiącu. Pewnie większość się ze mną zgodzi, że najbardziej problematyczna dla kobiet jest depilacja okolic bikini. Ten właśnie obszar obejmuje depilacja brazylijska. Dla kogo jest taki zabieg? Jakie są zasady i częstotliwość jego wykonywania? Ile to kosztuje?

Czym dokładnie polega depilacja brazylijska?

Jest to depilacja intymna, która polega na całkowitym usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Zazwyczaj pozostawia się jedynie wąski pasek włosów nad łechtaczką.

Skąd nazwa? W 1987 roku siedem sióstr pochodzących z Brazylii założyło w Nowym Jorku J. Sisters International Salon – pierwszy salon kosmetyczny, w którym wykonano brazilian waxing – depilację brazylijską.

Jak się wykonuje depilację brazylijską?

 • Depilacja woskiem – wosk przylepia się nie tylko do włosków, lecz także do skóry i podrażnia ją podczas odklejania plastra. Przez to depilacja ta jest bolesna i nieprzyjemna.
 • Depilacja pastą cukrową – masa cukrowa jest bardziej gęsta niż wosk, dlatego dociera głębiej do mieszków włosowych. Ponadto przylepia się jedynie do włosków i po zastygnięciu praktycznie sama odchodzi od skóry, dlatego nie podrażnia jej. Dzięki temu jest ona znacznie mniej bolesna i bezpieczniejsza niż depilacja woskiem.

Warto także dodać, że pasta cukrowa jest mieszaniną substancji naturalnych, dlatego jest polecana osobom ze skórą wrażliwą i alergiczną. Jest jednak sporo droższa od depilacji woskiem.

Jak przygotować się do zabiegu?

 • Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony, włosy muszą mieć długość co najmniej 0,5cm. W związku z tym należy unikać golenia przez minimum dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem.
 • Należy unikać natłuszczania skóry (m.in. balsamami do ciała), ponieważ umożliwi to dokładne przeprowadzenie depilacji.
 • Nie wolno zapomnieć o higienie osobistej. Zaleca się, by bezpośrednio przed zabiegiem przemyć okolice intymne np. specjalną chusteczką do higieny intymnej.

Jak wygląda zabieg?

Kosmetyczka za pomocą szpatułki nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37°C wosk na skórę, w kierunku porostu włosów. Następnie przykrywa go bawełnianym plastrem, pozostawia na kilka sekund i odrywa energicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, usuwając je wraz z cebulkami.

Jaki efekt przynosi zabieg?

Włosy odrastają wolniej, są bardziej miękkie i cieńsze. Efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni.  Ponadto systematyczne powtarzanie depilacji brazylijskiej gwarantuje znaczną redukcję niechcianych włosów (włosy przerzedzają się i osłabiają).

Kto nie powinien wykonywać takiego zabiegu?

 1. Osoby, które mają problemy ze słabymi naczyniami krwionośnymi, gdyż podczas wyrywania włosków z cebulkami za pomocą wosku może dojść do ich pęknięcia. Dla takich osób może się sprawdzić depilacja pastą cukrową.
 2. Osoby nadużywające tytoniu, kofeiny i alkoholu (przynajmniej powinny zachować szczególną ostrożność)
 3. Osoby z różnymi chorobami skóry.
 4. Osoby cierpiące na cukrzycę lub przyjmujące leki (np. leki hormonalne i leki na choroby układu krążenia – szczególnie te, które rozrzedzają krew)

Ile to kosztuje?

Cena waha się od 60zł do 130zł – zależy od rodzaju depilacji (wosk, czy pasta cukrowa) oraz od lokalizacji danego miejsca. Depilację brazylijską można wykonać w domu, jednak jest to dość ryzykowne, zwłaszcza jeśli depilację przeprowadza się po raz pierwszy.

Po pierwsze dostęp do niektórych miejsc ciała bez pomocy drugiej osoby jest utrudniony. Po drugie wykonując taki zabieg samodzielnie, można doznać dużo niepotrzebnego bólu. Jednak co najważniejsze – niewprawnie wykonana depilacja okolic intymnych może skutkować wywołaniem podrażnień, a nawet niebezpiecznymi dla zdrowia zakażeniami.

Zalety i wady depilacji brazylijskiej

 • Trwałe efekty – skóra gładka co najmniej przez okres 4 tygodni!
 • Włosy, które odrastają są cieńsze i bardziej miękkie
 • Bolesna metoda aplikacji
 • Trzeba uważać na ewentualne infekcje
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest